Sobota 20. dubna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Motorkář havaroval před Červenohorským sedlem

20.04.2019 - Motorkář havaroval před Červenohorským sedlem - Letecky...

Počasí

Jasno

20.04.2019 - Sobota

Teplota: 21 / 6 - Jasno

Jasno

21.04.2019 - Neděle

Teplota: 18 / 7 - Jasno

retrogami

AKTUALIZOVÁNO! Loupežné přepadení v Dolních Studénkách

07. února 2019 - 10:33

Zpět na seznam článků

Maskovaný muž z pošty odnesl přes dvacet tisíc korun

AKTUALIZOVÁNO! Loupežné přepadení v Dolních Studénkách

identikit – pravděpodobný portrét pachatele zdroj: PČR

Krátce po půl třetí odpoledne v úterý 5. února policisté přijali na lince tísňového volání oznámení, že na poště v Dolních Studénkách došlo k loupežnému přepadení se zbraní. „Dosud neustanovený pachatel maskovaný kuklou přetaženou přes obličej přistoupil k přepážce s pultem a pod pohrůžkou střelné zbraně (dosud nezjištěného typu) po pracovnici požadovat vydání finanční hotovosti. Ta mu z obavy o svůj život a zdraví měla vydat částku přes dvacet tisíc korun. Pachatel poté místo opustil,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Incident se naštěstí obešel bez zranění.

Na místo byla ihned vyslána výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování, několik policejních hlídek, ale také psovodi se služebními psy, kteří pátrali po okolí a činili veškeré možné kroky směřující k ustanovení osoby pachatele a jeho dalšího pohybu. „Po pachateli nadále intenzivně pátráme a vyhodnocujeme veškeré doposud získané poznatky. Další informace poskytneme, jakmile to bude možné,“ informovala mluvčí. 

AKTUALIZOVÁNO 6. února: Šumperští kriminalisté žádají občany o pomoc při pátraní po pachateli, který v úterý 5. února odpoledne vyloupil poštu v Dolních Studénkách. Maskovaný kuklou a se střelnou zbraní v ruce donutil pracovnici k vydání finanční hotovosti. Kriminalistům se na základě výpovědí svědků podařil sestavit pravděpodobný portrét pachatele.

S největší pravděpodobností se jedná o muže ve věku okolo pětadvaceti let, vysokého cca 175 – 180 cm. „Žádáme všechny svědky, kteří možného pachatele na identikitu poznali, aby se obrátili na tísňovou linku 158,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Tereza Neubauerová.

Kriminalistům by v pátrání také pomohly záběry z kamerových zařízení vozidel, která v úterý 5. února projížděla obcí Dolní Studénky po silnici vedoucí od Šumperku na Sudkov nebo od Sudkova na Šumperk v době od čtrnácti do patnácti hodin. „Řidiče, kteří tento videozáznam vlastní a jsou ochotni jej pro potřeby pátrání poskytnout, žádáme, aby kriminalisty rovněž kontaktovali prostřednictvím linky 158,“ uvedla policejní mluvčí.

Autor: red., pis

Fotogalerie

identikit – pravděpodobný portrét pachatele   zdroj: PČR
ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Lázeňské objekty ve Velkých Losinách prochází rekonstrukcí

Lázeňské objekty ve Velkých Losinách prochází rekonstrukcí

Lázně investují také do zázemí zaměstanců

Exkluzivní Fotogalerie

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

Ceny města Šumperka 2018 - I.

Ceny města Šumperka 2018 - I.

Fotek: 82
Přidáno: 17.04.2019

Ceny města Šumperka 2018 - II.

Ceny města Šumperka 2018 - II.

Fotek: 60
Přidáno: 17.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.