Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 07. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě „Vzhůru pomoci“ dvě nemocné děti

07.03.2021 - Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě...

Počasí

07.03.2021 - Neděle

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

08.03.2021 - Pondělí

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

AKTUALIZOVÁNO:Od sobotního rána vyjížděli hasiči již ke třem požárům

28. července 2013 - 09:50

Zpět na seznam článků

Hořelo v Olomouc, Mikulovicích a v Týně nad Bečvou

AKTUALIZOVÁNO:Od sobotního rána vyjížděli hasiči již ke třem požárům

Požár plechové garáže v Mikulovicích zdroj foto:HZS Ok

Profesionální i dobrovolné jednotky od brzkých ranních hodin vyjely již do tří míst Olomouckého kraje s nutností likvidací požárů. Požár přístřešku v Olomouci místní části Černovír, vzápětí nutná pomoc v Mikulovicích na Jesenicku u hořící plechové garáže a aktuálně již několik hodin pomoc u požáru zhruba hektaru lesa v Týně na Bečvou na Přerovsku, taková historie se zapíše do statistik k dnešnímu dni. 

„Všechny zmiňované události převzala linka tísňového volání po páté hodině ráno a to vše během necelé hodiny soboty 27. července. V prvních dvou případech tedy požáru přístřešku v Olomouci místní části Černovír, kde plameny pohltily přístřešek, zde zasahovaly dvě jednotky a požáru plechové garáže v Mikulovicích, k této události byly vyslány čtyři jednotky, se hasičům po chvíli podařilo požár lokalizovat a následně i velmi rychle likvidovat,“ uvedl tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Požár plechové garáže v Mikulovicích

V obou případech nebezpečné plameny napáchaly vlastníkům škody, ty včetně příčin vzniku požáru budou dodatečně upřesněny.

Šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů zasahuje u obce Týn nad Bečvou. „Požár lesa, přesněji starších pařezů a hrabanky, mezi které byly nedávno vysázeny mladé stromky, se rozšířil zhruba na plochu jednoho hektaru. Hasičům jejich zásah stěžuje velmi těžce přístupný terén pro cisternová vozidla a tedy i následně nedostatečná rezerva vody pro hašení. Staré pařezy jsou prohořelé a je nutné provést postupné prolévání, rozhrabávání požárem zasažené hrabanky, na některých místech se doslova provádí udusávání pomocí lopat,“ uvedl Zdeněk Hošák. Aktuálně zde zasahují čtyři desítky hasičů, hasební práce jsou odhadovány ještě na dobu několika hodin, rovněž je zvažován následný dohled nad požářištěm dobrovolnou jednotkou.

Požár lesa Týn nad Bečvou

Co je příčinou vzniku požáru na místě aktuálně šetří vyšetřovatel HZS. „Není vyloučena i možnost vzniku odhozením nedopalku či neopatrné manipulace s otevřeným ohněm, ne-li úmyslného jednání neznámou osobou či osobami,“ doplnil mluvčí Zdeněk Hošák. Výše škody bude upřesněna.

Požár lesa Týn nad Bečvou

Při požáru i samotném zásahu nedošlo k žádnému zranění osob.

AKTUALIZOVÁNO: Likvidace požáru lesa trvala hasičům až do 20 hodin. Následný dohled na požářištěm si převzala jednotka dobrovolných hasičů.

Požár lesa Týn nad Bečvou

Autor: red.,Z.Hošák, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

 Požár plechové garáže v Mikulovicích    zdroj foto:HZS Ok
Požár lesa v Týnu nad Bečvou    zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.