Kostka nos
Rakousko
Kostka zámek
Pondělí 06. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jak jezdí nejen motorkáři přes Červenohorské sedlo

05.07.2020 - Jak jezdí nejen motorkáři přes Červenohorské sedlo -...

Počasí

06.07.2020 - Pondělí

Teplota: 23 / 16 - Oblačno

07.07.2020 - Úterý

Teplota: 19 / 12 - PoloJasno

občerstení

AKTUALIZOVÁNO. Policie na Šumpersku pátrá po mladém vodákovi

29. června 2020 - 11:03

Zpět na seznam článků

Při splouvání řeky Moravy vypadl u Moravičan z nafukovací kánoe a strhl jej proud

AKTUALIZOVÁNO. Policie na Šumpersku pátrá po mladém vodákovi

pátrání Moravičany zdroj foto: PČR

Oznámení o této nešťastné události jsme na lince tísňového volání přijali v neděli 28. června krátce před půl šestou odpoledne.

Čtveřice mladých lidí sjížděla řeku na nafukovací kánoi. „Jak se ukázalo, nevyhnuli se při tom popíjení alkoholu. Nedaleko vodáckého tábořiště v Moravičanech pak jeden z vodáků, šestadvacetiletý mladík, z kánoe vypadl a zmizel pod hladinou. Ani přes veškerou snahu přítomných osob, mu nedokázal nikdo pomoci,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Mladého muže pomáhali hledat jak přítomní lidé, tak také hlídky policistů šumperského i olomouckého územního odboru a několik jednotek z řad profesionálních i dobrovolných hasičů, kteří prohledávali tok za využití člunů, prozatím však bezúspěšně. „Pátrání po mladém vodákovi nyní pokračuje. Konkrétní síly a prostředky budeme nasazovat s ohledem na aktuální vyhodnocení stavu hladiny řeky a klimatické podmínky. Pátrání policistům stěžuje neustávající déšť. Vytrvale prší už od nočních hodin a zvýšila se tak i hladina řeky,“ informovala policejní mluvčí. 

V této souvislosti nabádá policie všechny milovníky vodních sportů, aby se na vodě chovali ohleduplně, nekonzumovali alkoholické nápoje a zbytečně nepřeceňovali své síly. „Jako tomu bývá každý rok, také letos se v průběhu celé vodácké sezóny zaměříme nejen na vodácká tábořiště, ale i na kontroly dalších vodních ploch. Budeme dohlížet nejen na veřejný pořádek, ale také upozorňovat návštěvníky, aby si řádně zabezpečili své věci a nedali tak šanci zlodějům. V neposlední řadě budeme také kontrolovat zákaz požívání alkoholu na plavidlech,“ sdělila komisařka Jiřina Vybíhalová.

AKTUALIZOVÁNO 29. června 17.30 hod.: Policisté při pátrací akci prošli dostupná místa podél břehů toku a za součinnosti pracovníků provedli kontrolu česel v nedaleké elektrárně Nové Mlýny. „Bohužel kvůli špatným klimatickým podmínkám a neustávajícímu dešti stoupla hladina řeky a výrazně se zvýšil i její průtok. Stávající podmínky tak neumožňují bezpečné prohledání toku a nasazení plavidel,“ uvedla tisková mluvčí Jiřina Vybíhalová.

pátrací akce Moravičany zdroj foto: PČR

pátrací akce Moravičany zdroj foto: PČR

pátrací akce Moravičany zdroj foto: PČR

Policistům tak nezbývá, než situaci monitorovat a o nasazení potřebných sil a prostředků rozhodnout podle aktuálních podmínek. 

Autor: red., pis., zdroj foto: PČR

Fotogalerie

pátrání Moravičany               zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Jak jezdí nejen motorkáři přes Červenohorské sedlo

Jak jezdí nejen motorkáři přes Červenohorské sedlo

Výsledek dopravně bezpečností akce

Pád horolezce v oblasti Rabštejnu

Pád horolezce v oblasti Rabštejnu

Zásah Horské služby a zdravotníků

Ve skanzenu na Jesenicku s turisty spadla lávka

Ve skanzenu na Jesenicku s turisty spadla lávka

Zraněné čtyři osoby skončily v péči zdravotníků

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.