Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

AKTUALIZOVÁNO! Sníh komplikuje dopravu. Dálnice D1 byla uzavřena

31. března 2013 - 15:08

Zpět na seznam článků

Aktuální informace HZS Olomouckého kraje

AKTUALIZOVÁNO! Sníh komplikuje dopravu. Dálnice D1 byla uzavřena

DN 31.března - R 35 zdroj foto:HZS Ok

Dosud k osmi dopravním nehodám a třem popadaným stromům vyjeli od rána profesionální a dobrovolní hasiči z Olomouckého kraje.

"Ve většině případů se jedná o drobnější události, dvakrát však musely být kvůli nehodám uzavřeny hlavní silnice v kraji," uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

V 8.38 hodin byla oznámena na tísňovou linku HZS Ok dopravní nehoda na silnici R35 v obci Daskabát za motorestem Čenda ve směru na Ostravu. Přes oba jízdní pruhy se tam vzpříčila prázdná cisterna. Neunikaly z ní žádné provozní kapaliny. Při nehodě byl zraněn řidič cisterny. Silnice R35 byla asi hodinu uzavřena.

DN 31. března R-35 zdroj foto:HZS Ok

V 11.32 hodin přijalo operační středisko HZS Ok informaci o nehodě na 304. km dálnice D1 ve směru z Lipníku nad Bečvou na Hranice.

DN 31. března - D1 foto:HZS Ok

„Při nehodě se srazilo nákladní vozidlo a čtyři osobní auta,“ uvedla tisková mluvčí. U události zasahovali profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou a z Hranic. Při jejich zásahu další osobní vozidlo narazilo do cisternové automobilové stříkačky hasičů z Lipníku nad Bečvou. Žádný ze zasahujících hasičů nebyl zraněn.

DN 31. března - D1 foto:HZS Ok

„Byly zraněny celkem tři osoby (dvě těžce, jedna lehce). Hasiči je z havarovaného vozidla vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby,“ doplnila tisková mluvčí.

V současné chvíli je D1 uzavřena, nehodu šetří Policie ČR. Hasiči na místě vyčkávají, po vyšetření nehody budou uklízet komunikaci.

Při nehodě profesionální hasiči předali dvěma dětem, které byly účastníky dopravní nehody, plyšového medvídka, kterého hasiči vozí ve všech výjezdových vozidlech.

DN 31. března - D1 foto:HZS Ok

"Hračky mají hasiči připraveny pro případy, kdy jsou účastníky mimořádné situace děti. Plyšáci pak fungují jako účinná pomoc pro zvládnutí nepříjemné situace, děti se snáze uklidní a rychleji zapomenou na nepříjemný zážitek," uvedla tisková mluvčí Vladimíra Hacsiková.

AKTUALIZOVÁNO HZS Ok 31.března ve 14.10 hodin: Dálnice D1 je opět průjezdná.

AKTUALIZOVÁNO: 31. března ve 20.10 hodin: Policie, prostřednictvím tiskové mluvčí, informovala ve večerních hodinách o počtu dopravních nehod v Olomouckém kraji, které se staly během neděle 31. března. „V Olomouckém kraji jsme řešili 25 dopravních nehod, při kterých byly tři osoby zraněny těžce a čtyři lehce,“ uvedla tisková mluvčí Marta Vlachová. Nejvážnější dopravní nehoda se stala na silnici R 35, kde došlo ke střetu pěti vozidel.

Aktualizováno HZS Olomouckého kraje 20.30 hodin: Situace na silnicích v Olomouckém kraji se odpoledne uklidnila. Hasiči mezi 14.00 – 20.00 hodinou vyjížděli ke čtyřem dopravním nehodám. Ty se obešly bez vážnějších následků.

Mezi účastníky nehody se dostalo i vozidlo údržby komunikací ve Zlatých Horách. V 17.00 hodin hasiči pomáhali vyprostit zapadlý sypač. V 17.30 hodin došlo na silnici R46 na úrovni obce Olšany k dopravní nehodě. Osobní vozidlo skončilo ve svodidlech. „Na místě zůstaly zraněny tři osoby, které si odvezla ZZS na ošetření,“ uvedla tisková mluvčí.

V neděli 31. března byla uzavřena silnice mezi obcemi Drahany a Niva na Prostějovsku a Jívová - Hraničné Petrovice a Arnoltice - Veveří na Šternbersku.

Další silnice v Olomouckém kraji jsou podle dispečera správy silnic sjízdné. Na Potštátsku a Šternbersku se tvoří sněhové jazyky a závěje.

Autor: red., V. Hacsiková, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

DN 31.března - R 35    zdroj foto:HZS Ok
ilustrační snímek        zdroj foto:HZS Ok
DN 31. března - D1 zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.