Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Desetimilionová sankce hrozí některým zaměstnavatelům na Zábřežsku a Litovelsku

19.04.2018 - Desetimilionová sankce hrozí některým zaměstnavatelům...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

polojasno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 10 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

AKTUALIZOVÁNO!Náročný zásah hasičů v Kosově

01. ledna 2018 - 15:31

Zpět na seznam článků

Požár vozidel způsobil škodu dosahující dvou miliónů korun

AKTUALIZOVÁNO!Náročný zásah hasičů v Kosově

Kosov likvidace požáru zdroj foto: HZS Olk

Prozatím nejnáročnější zásah prvního dne nového roku mají za sebou hasiči na Šumpersku. Krátce po půl šesté ráno 1. ledna vyjíždělo pět jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů k požáru přístavby se dřevěnou střechou u rodinného domku v Kosově na Šumpersku.

Kosov likvidace požáru zdroj foto: HZS Olk

Oznamovatel v tísňovém hovoru upřesnil zahoření celé střechy objektu s několika vozidly uvnitř. „Operační středisko k místu vyslalo z požární stanice Zábřeh posádky dvou cisternových vozidel za následného posílení dobrovolnými jednotkami Zábřeh, Hoštejn, Kosov a Jedlí,“ uvedl tiskový mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči po příjezdu zahájili likvidaci již rozsáhlého požáru tří vozidel a celého objektu. „Po zhruba hodině intenzivních hasebních pracích požár lokalizovali. Nebezpečné plameny ohrožovaly sousední přilehlý rodinný domek, který bylo nutné po celou dobu ochlazovat pomocí vodní clony,“ přiblížil z místa zásahu Zdeněk Hošák, který upřesnil: „Po částečném ochlazení požářiště a odvětrání hasiči z prostor vyprostili tři torza osobních vozidel. Následně pokračovali v dohašení drobných ohnisek a důkladné kontrole nezasažených prostor pomocí termokamery.“

Kosov likvidace požáru zdroj foto: HZS Olk

Krátce po půl deváté místo události hasiči protokolárně předali majiteli. Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření. „Vyšetřovatel pracuje z více variantami možného vzniku, není vyloučena ani nedbalost či úmysl neznámé osoby. Výše škody dosahuje již po předběžném vyčíslení částku dvou milionů korun,“ informoval mluvčí.

Kosov likvidace požáru zdroj foto: HZS Olk

Vše se naštěstí obešlo bez zranění osob.

AKTUALIZOVÁNO 2. ledna: Policisté stále prověřují okolnosti vzniku požáru. „Na místě došlo k úplnému shoření dřevěné pergoly stojící na zahradě vedle rodinného domu. V této byla odstavena tři osobní motorová vozidla, která taktéž skončila v plamenech. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku dva miliony tři sta padesát tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Na přilehlém domě byla vlivem žáru taktéž způsobena škoda. „Její výše však doposud nebyla vyčíslena,“ upřesnila mluvčí.

Okolnosti a příčiny vzniku požáru policisté prověřují v součinnosti s vyšetřovatelem HZS Olomouckého kraje. „Po skončení hasebních prací, již včerejšího dne v odpoledních hodinách, byli na místo povoláni policejní psovod se psem určeným k vyhledávání akcelerantů požáru, společně s odborníkem z oboru chemie Odboru kriminalistické techniky a expertíz. Šetření na místě bude pokračovat také v průběhu dnešního dopoledne,“ upřesnila Jiřina Vybíhalová.

Autor: red., Z. Hošák, zdroj foto HZS Olk,pis

Fotogalerie

Kosov likvidace požáru                    zdroj foto: HZS Olk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.