AMERICKÝ FOTBAL:Dietos vs Mammoths 22:18

21. dubna 2014 - 14:02

Šumperk porazil Přerov i díky podpoře diváků

Dietos vs Mammoths foto:sumpersko.net

V neděli 20.dubna malé středomoravské derby přineslo divákům vyrovnané a na pěkné fotbalové momenty bohaté utkání, ač na obou týmech byla vidět v jistých momentech značná nervozita.

Dietos vs Mammoths

Přerov nezačal utkání vůbec dobře, když domácím daroval touchdown díky neúspěšně zvládnutému odkopu, kdy míč skončil až na 1yardové linii a šumperský útok si mohl hned z první akce sezóny dojít pro šestibodový zápis. Bylo tomu tak z jejich oblíbené běhové akce, když skóroval objev loňské sezóny Jan Hofschneider, který si tento TD i zároveň kopem potvrdil. Fotogalerie ZDE

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a americká akvizice v řadách hostujícího celku Evan Baun snížil na rozdíl dvou bodů. Ovšem na kopu už přerovští tak úspěšní nebyli. Bolest jménem kopnutí do míče dělala problém oběma klubům – u Dietos šlo o punty a kickoffy a pro Mammoths to byly zase kopy potvrzující touchdown.

Ve druhé čtvrtině zaznamenal touchdown runnigback Dietos Michal Bock, který se pro letošek rekrutoval z obranných řad do útočných. Ovšem už v loňském střetnutí v Šumperku dokázali Mammoths před poločasem domácím pěkně zatopit a nejinak tomu bylo ani letos. Stále se zlepšující hrou se dostávali v závěru druhé čtvrtiny do tlaku, který vyústil v šestibodový příspěvek, jehož autorem byl quaterback Štěpanik. Na ukazateli tedy v poločase svítil stav 14:12.

Po půli vnesl do domácích řad klid podruhé v zápase skórující Bock, a když se úspěšným kopem prezentoval i Hofschneider, rázem byl rozdíl desetibodový. Během třetí čtvrtiny se na straně hostující obrany blýskl sackem Dohnal, který i v pozdějších akcích patřil k výrazné postavě mamutí obrany.  Přerov sáhnul na druhou polovinu zápasu ke změně na postu quaterbacka, když do té doby hrajícího Štěpanika vystřídal Jiří Chvalina. Dle slov trenéra Davida Novotného se nemělo jednat o taktický tah, jako spíše o střídání vynucené šrámy v hostujících řadách. Ve čtvrté čtvrtině se útok Šumperka dostal do útlumu a své poslední šance se chopili Mammoths, když se Baun  zbavil dotírajícího cornerbacka Šmída a zachytil přihrávku znamenající 59 yardový passový touchdown.

To byla ta správná pozitivní energie, která měla nastartovat Přerov k mohutnému finiši a obratu v utkání, ale zůstalo jen u plánů a nenaplněných tužeb – veškerým nadějím Mammoths vystavil stopku svým druhým interceptionem v utkání Jan Šmíd. Nutno podotknout, že Šmíd zaznamenal v utkání dohromady 10 tacklů (skládek) a 2 interceptiony (zachycené přihrávky). V dobrém světle se ukázal i nováček v obranných řadách Jan Vomlel, který si připsal tacklů 5.

Dietos vs Mammoths 20.dubna

Zápas, který se odehrál na Velikonoční neděli se těšil velké přízni diváků. Podařilo se vyrovnat rekord v návštěvnosti na domácím zápase z roku 2011, kdy na stadion zavítaly, také rovné dvě stovky diváků. „Děkujeme všem za báječnou a bouřlivou atmosféru. Vítězství je i VAŠE zásluha," neopomenul zdůraznit klub na svém FB profilu.

Dietos budou mít týden na regeneraci a již 27.dubna je čeká venkovní utkání proti brněnským Pitbulls pro které to bude jejich první zápas v sezoně. V loňském roce spolu oba týmy změřili své síly a Šumperk tehdy vyhrál v Brně 12:9, když skóre otočil ve svůj prospěch a až během druhé poloviny utkání.

Dietos

Vyjádření trenérů

logo MammothsD. Novotný (Přerov Mammoths):,,Jednoznačně nejvyrovnanější utkání v krátké historii Mammoths, a myslím, že diváci se určitě nenudili. Po celou dobu jsme dotahovali nepříznivé skóre a to je vždy mnohem těžší než bránit určitý náskok. I když jsme byli schopni držet krok, tak v momentech, kdy jsme mohli jít do vedení, se vždy něco pokazilo. Na touchdowny to sice skončilo 3:3, ale vůbec nám nevyšla hra speciál týmů, což nakonec rozhodlo. Je pravda, že možná stačil jeden zkompletovaný míč navíc a mohli jsme se radovat z výhry my.“

logo DietosJ. Kolařík (Šumperk Dietos
):,,Podařilo se nám do utkání vstoupit tím nejlepším způsobem, kdy byl soupeř tzv. 3 a ven a vlastním chybou u puntu nám dovolil začínat z 1y linie, přičemž hned první akcí a následným kopem jsme se dostali do vedení, které jsme drželi celý zápas. Útok nehrál úplně v top formě, což věřím, že se zlepší, byli tam zbytečná hluchá místa, kdy místo, abychom drželi míč a tahali čas, se nedařilo nic. Obrana zahrála dobrý zápas, kdy hlavně ze začátku nepustila soupeře k ničemu, škoda 2 laciných TD. Ke konci utkání jsme zbytečně nechali soupeře dotáhnout a udělal ze zápasu drama, naštěstí nás opět podržela obrana. Celkově jsme byli o kousek lepší jak soupeř a myslím, že zaslouženě vyhráli, ale nejen do odvety, ale už do dalšího zápasu máme co zlepšovat! Jinak musím moc poděkovat divákům, kteří byli skvělí a i oni byli tím tahounem, který nás dovedl k vítězství!!‘‘

Autor: red.,M.Kolařík,foto:sumpersko.net

Dietos vs Mammoths          foto:sumpersko.net