Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 25. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hejtmanství pomohlo trenérům

25.05.2020 - Hejtmanství pomohlo trenérům - Podpořilo také mladé...

Počasí

25.05.2020 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - Přeháňky-Déšť

26.05.2020 - Úterý

Teplota: 15 / 8 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Absolventi z regionu se mohou přihlásit na stáže v institucích EU

05. března 2015 - 06:01

Zpět na seznam článků

OK4EU pravidelně o možnostech informuje

Absolventi z regionu se mohou přihlásit na stáže v institucích EU

Radka Hoková a Michaela Vráželová foto: Jakub Hudeček

Zastoupení Olomouckého kraje v Bruselu přivítalo na počátku března několik mladých lidí z regionu, kteří byli přijati na pracovní stáž do institucí a poradních orgánů Evropské unie v několika zemích.

Evropská unie má spuštěn program odborných stáží, díky nimž se mladí absolventi z jednotlivých členských států dostanou např. do Evropské komise nebo Evropského parlamentu. „Stážisté jsou zařazeni na oddělení a pracují spolu se stálými zaměstnanci na všech tématech, kterými se daná instituce zabývá. Věnují se tedy zejména přípravě nové legislativy, komunitárním programům nebo překladům odborných textů,“ uvedla Michaela Vráželová z OEU.

K obecným podmínkám přijetí patří znalost alespoň dvou úředních jazyků EU, dokončený základní stupeň vysokoškolského studia, státní příslušnost některého členského státu, další podmínky určuje přímo instituce. „Jsem ráda, že jsem prošla náročným výběrem, na počátku bylo přes 15tisíc uchazečů o stáž. Těším se na novou práci, jako studentka anglické filologie získám zkušenosti s překlady evropské legislativy a snad i tolik potřebný evropský nadhled,“ přiblížila současná stážistka v Generálním ředitelství Evropské komise pro překlady Radka Hoková. Další stážistkou v Evropské komisi bude následujících pět měsíců Petra Zmeltová, která bude pracovat pro Výkonnou agenturu Evropské komise v Lucemburku.

Petra Zmeltová foto: Jakub Hudeček

Zájmové sdružení právnických osob OK4EU, které zastupuje zájmy Olomouckého kraje při EU, pravidelně informuje své členy o možnostech stáží a pracovních nabídkách v institucích EU. „Podporujeme výjezdy mladých lidí do zahraničí, ať již studijní nebo pracovní. Vrací se zpět s cennými zkušenostmi, aktivní znalostí daného cizího jazyka a novými návyky, které jim pomohou při hledání zaměstnání,“ zdůraznil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Michael Fischer.

Zájemci o informace o stážích v institucích EU se mohou obrátit na Michaelu Vráželovou emailem vrazelova@ok4eu.cz nebo telefonicky na číslo +420 587 432 016.

Autor: red.,Š. Krajča

Fotogalerie

Radka Hoková a Michaela Vráželová    foto: Jakub Hudeček

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.