Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 13. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci oznamují velký comeback!

12.06.2024 - Draci oznamují velký comeback! - Po dlouhých deseti...

Počasí

13.06.2024 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 7 - Oblačno

14.06.2024 - Pátek

Teplota: 20 / 6 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Absolventský den UP Olomouc

10. srpna 2023 - 11:49

Zpět na seznam článků

V klubu, knihovně i zahradě nabídne křest piva, kvíz o univerzitě, stříbrné promoce či jazzový koncert

Absolventský den UP Olomouc

Rektorát UP zdroj foto: upol - V. Duda

Univerzita Palackého si letos připomíná kulaté jubileum 450 let od založení vysokého učení v Olomouci. Pro všechny, kteří se chtějí potkat se svými bývalými spolužáky a kolegy, připravila univerzita jedinečný Absolventský den. Absolventkám a absolventům umožní zavzpomínat na roky strávené na alma mater, připomenout si její historii a také poznat současnost.

Pestrý program v sobotu 9. září přinese komentované prohlídky i volné vstupy do univerzitních budov, vyjížďku lodí, hospodský kvíz, koncert, křest piva či filmové projekce. „Na chvíle, které jsme prožívali se spolužáky během studií, většinou vzpomínáme jako na jedno z nejkrásnějších období v našich životech. Mnohdy je máme spojené se spoustou veselých historek a tehdejší přátelství přetrvávají dodnes. Naše pouto s univerzitou se promocemi nepřetrhne, jsme všichni stále součástí našeho univerzitního společenství a vzájemně se podporujeme. Absolventský den je skvělou příležitostí, jak si studentské roky připomenout, podívat se na místa, kde jsme je prožívali, a potkat se se svými přáteli,“ uvedl rektor UP Martin Procházka.

Program pro absolventy odstartuje už dopoledne. „Aby zájemcům nic neuniklo, doporučujeme navštívit ze všeho nejdříve stánek před univerzitním informačním centrem a obchodem UPoint na Horním náměstí. Tam získají potřebné informace i absolventskou placku, která budou potřebovat pro vstup na vybrané akce. Většina programu je pro absolventy zdarma, kvůli omezené kapacitě je však třeba se od 9. srpna registrovat prostřednictvím formuláře na webu absolventi.upol.cz,“ řekla Zuzana Kullová z oddělení univerzitních akcí.

Jednotlivé fakulty zpřístupní pro absolventy své prostory již od dopoledních hodin, navštívit tak půjde například bývalý jezuitský konvikt – současné Umělecké centrum UP nebo terasu na střeše přírodovědecké fakulty. Nahlédnout do zákulisí oddělení, které natáčí dokumenty a vyrábí přímé přenosy například z univerzitního hokeje, umožní návštěva Audiovizuální produkce UP. Součástí prohlídky bude také natočení krátkého přání univerzitě k jejím 450. narozeninám. Čas bude i na odpočinek a dobití energie. Tichou zónu poskytnou parkánové zahrady, jejichž krásu lze obdivovat od ranních hodin až do večera. Hned dvě fakulty současně připravily stříbrné promoce. Setkají se na nich ti, kteří v roce 1998 absolvovali právnickou či přírodovědeckou fakultu. Součástí dopoledního programu Absolventského dne UP je rovněž vyjížďka centrem města na Ololodi či prohlídka potrubní pošty ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Absolventský den dále nabídne vedle prohlídek rektorátu či univerzitní knihovny také křest piva, které se zrodilo v experimentálním mikropivovaru Eureka na katedře analytické chemie přírodovědecké fakulty. Jak napovídá jeho název RE450N UP, vzniklo speciálně k letošnímu významnému výročí olomoucké univerzity.

Podvečerní a večerní program setkání vyvrcholí v Jazz Tibet Clubu. V hospodském kvízu mohou absolventi otestovat své znalosti o historii i současnosti univerzity, na stejném místě pak program zakončí vystoupení olomoucké jazzové a swingové kapely HB Band.

Kdo bude chtít z nabitého programu Absolventského dne vidět a zažít co nejvíce, může se v univerzitní Olomouci pohybovat místo po svých na sdíleném kole. „Absolventi, kteří by si chtěli užít svůj den naplno a pobýt v univerzitním městě po celý víkend, mohou také využít nabídku zvýhodněného ubytování v centru Olomouce,“ doplnila Zuzana Kullová.

Autor: red., E. Havrtlant, foto: upol - Vojtěch Duda

Fotogalerie

Rektorát UP              zdroj foto: upol - V. Duda

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.