Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 22. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře

22.07.2019 - VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře -...

Počasí

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 27 / 14 - Zataženo

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 28 / 18 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Adrenalinová Horská výzva z Jeseníků míří na Šumavu

20. května 2013 - 22:13

Zpět na seznam článků

Druhý závod Rock Point 2013 musí měnit trasu

Adrenalinová Horská výzva z Jeseníků míří na Šumavu

Rock Point – Horská výzva 2013 zdroj foto:P.Zitta

Do startu závodu Rock Point – Horské výzvy 2013, který se uskuteční ve dnech 7. a 8. června na šumavském Zadově zbývají již jen necelé tři týdny, i přesto však museli pořadatelé svolit k úpravě původní trasy závodů Long a Half, aby vyhověli ochranářům.

Rock Point – Horská výzva 2013

„Z důvodů výskytu tetřeva hlušce v první zóně Šumavského národního parku nám nebylo umožněno vést původně plánovanou trasu závodu v místech, kde se tento tvor vyskytuje. Trasu jsme tak byli nuceni upravit a vyhnout se lokalitám výskytu tohoto jedinečného ptáka. Závodníci však nemusí mít strach, tato změna určitě neubere závodu na atraktivitě, kilometráži, či náročnosti,“ řekl ředitel závodu Pavel Zitta

Délka závodů Long i Half zůstala i přes úpravu trasy nezměněna, závodníci trasy Long se mohou stále těšit na porci 74km, tři občerstvovací stanice a dvě další kontrolní body s možností doplnění vody a iontového nápoje, u trasy Half to pak budou dvě občerstvovací stanice.

Pro závodníky obou tras je nachystána opět možnost svozu závodníků v případě potřeby zpět do areálu startu a cíle. „Při prvním závodě v Jeseníkách se nám osvědčilo zajištění svozu závodníků ze dvou sběrných míst na trati. I když na Šumavě doufejme, nehrozí tak extrémní podmínky, jaké byly v Jeseníkách, máme zájem tento komfort pro závodníky zachovat i pro další závody,“ doplnil Pavel Zitta

Vybojovat další vítězství se rozhodl na druhé trati závodu, také vítěz prvního závodu v Jeseníkách, triatlonista Petr Vabroušek, který se registroval ve dvojici se Zbyňkem Cyprou.

Rock Point – Horská výzva 2013

Ne jinak je na tom také Adam Krutiš – vítěz jesenického závodu v kategorii Dogtrekking. Ač je hodnocena kategorie Dogtrekking samostatně, určitě má Adam v plánu, jak dvojici Vabroušek-Cypra, tak dalším závoďákům se svým chlupáčem pěkně zatopit!

Veškeré info o celém seriálu a jednotlivých závodech naleznete na adrese www.horskavyzva.cz, či facebooku: https://www.facebook.com/horskavyzva.

 

Autor: red.,P.Zitta, zdroj foto:HV

Fotogalerie

Rock Point – Horská výzva 2013   zdroj foto:P.Zitta

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.