Pátek 02. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi

01.06.2023 - Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi -...

Počasí

02.06.2023 - Pátek

Teplota: 22 / 10 - SkoroJasno

03.06.2023 - Sobota

Teplota: 20 / 8 - Jasno

Agresivní muž napadl policisty při zákroku

28. března 2023 - 17:52

Zpět na seznam článků

Za útok mu hrozí až čtyři roky za mřížemi

Agresivní muž napadl policisty při zákroku

ilustrační snímek zdroj: archiv

Krátce před pátou hodinou ráno v neděli 26. března krátce přijala policie linku 158 oznámení o fyzické potyčce mezi dvěma muži, která se měla odehrát před hotelem v centru Olomouce.

Po příjezdu policistů na místo již k žádnému incidentu nedocházelo. „V bezprostředním okolí se pohyboval muž, který kopal do barelů stojících před kavárnou a poté do ní vešel. Policisté za ním vstoupili a vyzvali ho k prokázání totožnosti. Dotyčný však nespolupracoval, a proto mělo následovat jeho předvedení na služebnu za účelem ztotožnění. S tímto záměrem hlídka muže usadila do služebního vozu, ve kterém začal být po chvíli agresivní. Jeho chování nakonec vyvrcholilo tím, že  jednoho ze zakročujících policistů kopl do ruky a druhého kousnul do bicepsu pravé ruky. Policisté jej za použití hmatů a chvatů zpacifikovali a poté převezli na služebnu k provedení dalších úkonů,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Petra Vaňharová.

Dvaadvacetiletý muž z Novojičínska se podrobil jak odborné dechové zkoušce. „Nadýchal přes dvě promile. Orientační test na drogy u něj vyšel s pozitivním výsledkem na kokain. Dalších několik hodin pak strávil na protialkoholní záchytné stanici,“ informovala mluvčí.

Po vystřízlivění jej olomoučtí kriminalisté obvinili ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě. Trestní stíhání je vedeno na svobodě. „Policisté navíc zjistili, že právě obviněný měl před olomouckým hotelem fyzicky napadnout o rok mladšího muže, a proto je podezřelý i z přestupku proti občanskému soužití,“ dodala Petra Vaňharová.

Autor: red., pis. - P. Vaňharová

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv

Další články z rubriky

Předstíraná láska i naivní důvěřivost

Předstíraná láska i naivní důvěřivost

Policisté na Šumpersku prověřují další podvody

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.