Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal policejní hlídku

02.06.2020 - Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Alarmující nezaměstnanosti v okrese Jeseník

31. května 2012 - 20:41

Zpět na seznam článků

Vedení kraje jednalo na Jesenicku o nezaměstnanosti

Alarmující nezaměstnanosti v okrese Jeseník

z jednání vedení Ol. kraje v Jeseníku zdroj:Ok

V prostorech Priessnitzových lázní v Jeseníku se ve středu 30. května sešli členové vedení Olomouckého kraje se zástupci jesenického regionu.

Společně u kulatého stolu diskutovali o alarmující nezaměstnanosti v okrese Jeseník, která dosahuje třetí nejvyšší příčky v celorepublikovém srovnání. Kulatý stůl k nezaměstnanosti a na něj navazující společné jednání výborů pro regionální rozvoj zahájil hejtman kraje Martin Tesařík společně s jeho náměstky Pavlem Horákem a Pavlem Sekaninou. Přítomní hovořili o problematice veřejné služby, veřejně prospěšných prací, regionální veřejné dopravě na Jesenicku a podpoře podnikání a business inovací v postižené oblasti.

nez2

„Vedení Olomouckého kraje věnuje otázkám nezaměstnanosti na Jesenicku dlouhodobě velkou pozornost. Společně se zúčastněnými hledáme cesty podpory podnikání a snižování nezaměstnanosti. Jsem rád, že zástupci jesenického regionu měli mnoho zajímavých podnětů k podpoře zaměstnanosti na Jesenicku. Osobně jsem podpořil iniciativu Sdružení měst a obcí Jesenicka, která navrhuje zvýhodnění postiženým regionům při čerpání finančních prostředků na veřejně prospěšné práce. Pokud to bude nutné, jsem připraven iniciovat setkání s ministrem práce a sociálních věcí a tíživou situaci s vysokou nezaměstnaností na Jesenicku s ním osobně prodiskutovat,“ uvedl Martin Tesařík, hejtman Olomouckého kraje. „Pevně věřím, že díky společnému úsilí všech regionálních aktérů se nám podaří rozšířit počet nově vzniklých pracovních míst veřejně prospěšných prací na Jesenicku a alespoň částečně zlepšíme situaci na trhu práce v této oblasti,“ dodal.

Jednání výborů pro regionální rozvoj se na pozvání hejtmana zúčastnili také zástupci vlády Opolského vojvodství z Polska. Na jednání prezentovali aktuální nástroje prevence nezaměstnanosti a podpory podnikání se zaměřením na inovace. „Již při mém setkání s maršálkem Opolského vojvodství v letošním roce jsem navrhoval intenzivnější spolupráci mezi oběma regiony. Jsme si geograficky blízcí, spojuje nás tématika přeshraniční spolupráce a podobné problémy v oblasti nezaměstnanosti,“ vysvětlil Martin Tesařík.

Kulatý stůl a společné jednání výborů pro regionální rozvoj uspořádal Olomoucký kraj ve spolupráci s městem Jeseník. Akce se zúčastnili senátoři a poslanci Parlamentu České republiky, představitelé měst a obcí, zástupci úřadů práce, hospodářské a agrární komory a zástupci regionálních agentur jak v oblasti cestovního ruchu, tak podnikání.

Autor: red.,I.Heger

Fotogalerie

z jednání vedení Ol. kraje v Jeseníku  zdroj:Ok

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.