Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 21. března 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí

21.03.2023 - Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí -...

Počasí

21.03.2023 - Úterý

Teplota: 13 / 6 - PoloJasno

22.03.2023 - Středa

Teplota: 14 / 4 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Amatérští divadelníci zvou na přehlídku do Zábřehu a Václavova

01. listopadu 2013 - 14:54

Zpět na seznam článků

Soutěž O Václava slibuje zajímavé umělecké souboje

Amatérští divadelníci zvou na přehlídku do Zábřehu a Václavova

O Václava 2009 zdroj foto:ds-vaclavov

Letošní sedmý ročník celostátní přehlídky neprofesionálních divadelních souborů O Václava z Václavova se letos rozšíří i do Zábřeha.

malý VáclavV celkem sedmi dnech, a to od 8. do 10. a následně od 14. do 17. listopadu, nabídnou v Zábřehu a poté ve Václavově celkem osmnáct představení v podání šestnácti souborů. Přitom většina z nich má ve světě amatérského divadla zvučné jméno, jedná se o vítěze krajských a národních přehlídek a jejich inscenace patří k tomu nejlepšímu, co je na českých a moravských prknech k vidění.  

Přehlídka získává rok od roku větší ohlas, o čemž svědčí nejen množství, ale i kvalita přihlášených souborů. „Přestože jsme přehlídku rozšířili na dva víkendy a dvě části – zábřežskou a václavovskou, museli jsme odmítnout například soubory z Králík, Poděbrad nebo Sokolova,“ uvedl Jiří Matějček z václavovského divadelního souboru.

První část soutěžní přehlídky, během níž herci budou usilovat o stylizovanou sošku sv. Václava, patrona Václavova, proběhne od pátku 8. do neděle 10. listopadu v sále kulturního domu v Zábřehu, následující víkend pak soubory obsadí prostory kulturního domu ve Václavově.

Pravidelní diváci festivalu opět uvidí soubory, které jsou držitely Václava z minulých ročníků jako SemTamFór Slavičín, Ty-já-tr Praha nebo divadelní soubor Kroměříž. Nebude chybět ani studentský soubor z Lanškrouna. Sedm mužů z Prostějova představí hru s názvem Testosteron. Společnost amatérských souborů doplní václavovští divadelníci s úspěšnou tragikomedií Paní plukovníková.

Autor: red.,zk

Fotogalerie

O Václava 2009                 zdroj foto:ds-vaclavov

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.