Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Farmářské trhy v Zábřeze

23.07.2019 - Farmářské trhy v Zábřeze - Nakoupit si můžete 15....

Počasí

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

25.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 31 / 14 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Americký fotbal: Dietos se utká s Mammoths

19. června 2015 - 12:39

Zpět na seznam článků

Porazí Šumperk svého krajského rivala z Přerova?

Americký fotbal: Dietos se utká s Mammoths

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Dietos zvítězili proti Vysočině, ale nedosáhli na potřebný 16 bodový rozdíl, který by jim zajistil jistotu play-off, aniž by se museli ohlížet na to, jak dopadne jejich domácí zápas s týmem Přerov Mammoths.

K tomu, aby Šumperk uhájil druhou postupovou příčku je v první fázi zapotřebí porazit svého krajského rivala, který v letošní sezóně dominuje a s přehledem vévodí skupině Východ, kterou bez ohledu na výsledek z Tyršova stadionu vyhraje. Pokud by Přerov dokázal zvítězit i v posledním utkání základní části, tak to pro Dietos bude znamenat, že nemají již vše ve svých rukou a budou muset spoléhat na nedělní výsledek utkání mezi Ostravou a Vysočinou. Pakliže Vysočina zvítězí je Šumperk ze hry.

Dietos zdroj foto: archiv sumpersko.net

Ovšem s tímto scénářem nechtějí v táboře týmu vedeného trenérským duem Jan Kolařík a Lubomír Niče absolutně kalkulovat. Dietos chtějí oplatit hostujícímu celku porážku 0:39, kterou utrpěli před necelým měsícem v Přerově. V tomto utkání působil Šumperk bezzubě a velice tak svému soupeři usnadnil cestu za svým čtvrtým vítězstvím v ročníku 2015.

Dietos v hektickém závěru porazili před dvěma týdny Vysočinu a dokázali si, že před domácím publikem pro ně není žádné utkání prohrané, dokud nedojde k závěrečnému hvizdu. To vlilo pozitivní energii do celého týmu a ten chce v dalším rozhodujícím utkání dokázat, že všeobecné předpoklady přisuzující postup spíše týmu z Vysočiny jsou pouze pouhým předpokladem. Pakliže se podíváme na situaci z hlediska dosavadních vzájemných zápasů Šumperka s Přerovem, tak vždy dokázal v domácím prostředí zvítězit hostitelský tým. Jak tomu bude letos, nám dá odpovědět sobotní utkání.

Mammoths zdroj foto: archiv sumpersko.net

Na něj celý klub mobilizuje své fanoušky a vyzývá je opět k vytvoření skvělé kulisy, kterou se jim podařilo držet i během utkání s Gladiators. Šumperk bude spoléhat na zkušené hráče ve svých řadách jako Mangl, Kolařík, Bock, Niče a další, kteří by měli přinést klid a potřebný přehled do kabiny a hlavně na hřiště. Jak po zápase s Vysočinou prohlásil hlavní trenér a quaterback Jan Kolařík – Dietos stačí jakákoliv výhra a dle toho se bude utkání vyvíjet. Šumperk nesmí proti Mammoths nastoupit se zbytečným respektem a musí být aktivní hned od začátku utkání. Snažit se dostat Přerov svojí hrou pod tlak, jelikož proti nim bude stát velice kvalitní protivník, který umí využít sebemenšího zaváhání soupeře. Pakliže k tomu připočteme sebevědomí, kterým přerovský tým prozatím v průběhu sezóny disponuje, tak jen velice těžko hledat v momentální situaci silnějšího protivníka. Dietos se tak musí vyvarovat opravdu zásadních herních a taktických chyb. Nedopouštět se zbytečných faulů a v klíčových momentech být úspěšní stejně tak, jako se to povedlo v minulém utkání. Jedině tudy vede cesta do vyřazovací části, aniž by se poté museli spoléhat na scénář spojený s nedělním zápasem jejich pronásledovatelů.

AF - utkání 2014 zdroj foto: archiv sumpersko.net

Přerov pod vedením charismatického trenéra Davida Novotného zažívá vydařenou sezónu, která pro něj bude pokračovat v play-off domácím zápasem se Znojmo Knights. Chtělo by se říci, že do Šumperka by nemusel přicestovat kompletní tým a hostující lodivod by tak šetřil některé z opor před důležitým utkáním. Ale na tento faktor nelze sázet, jelikož právě toto utkání a ještě ke všemu derby je právě ideální přípravou na vypjatý zápas, které sebou vyřazovací část přináší. Přerovu se daří a při pohledu na jeho skóre jde vidět, že prozatím mu funguje, jak útočná, tak i obranná činnost.

AF - utkání 2014 zdroj foto: archiv sumpersko.net

Zajímavostí je, že právě jediným soupeřem, který dokázal proti Mammoths skórovat byla Vysočina. A co víc by si mohl Přerov přát, než zvítězit i ve druhém utkání proti Šumperku a naladit se tak na pozitivní vlnu pro nadcházející play-off. Lze tedy očekávat, že na Tyršův stadion dorazí velice koncentrovaný a připravený soupeř, který si bude chtít odvézt z podhůří Jeseníků výhru zpět na Hanou.

Fanoušci a příznivci amerického fotbalu, nezapomeňte tedy být v sobotu 20. června od 13.45hod. u toho a podpořit Dietos!

Mamuti

Autor: red., M. Kolařík

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.