Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 25. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hejtmanství pomohlo trenérům

25.05.2020 - Hejtmanství pomohlo trenérům - Podpořilo také mladé...

Počasí

25.05.2020 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - Přeháňky-Déšť

26.05.2020 - Úterý

Teplota: 15 / 8 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Americký fotbal: Miroslav Bartoš ve finálovém souboji roku

19. července 2015 - 14:15

Zpět na seznam článků

Odchovanec šumperského Dietos zakotvil v týmu Černých Panterů

Americký fotbal: Miroslav Bartoš ve finálovém souboji roku

Miroslav Bartoš s číslem 78 zdroj foto: M. Kolařík

Pražská Eden aréna v pondělí 20. července od 19.00 hodin se stane centrem amerického fotbalu u nás. V repríze loňského finále se proti sobě postaví týmy Prague Black Panthers a Příbram Bobcats.

Praha - finálové utkání 2014 zdroj foto: M. Kolařík

Oba z celků slibují svému protivníkovi nesmlouvavou a litou bitvu, kdy ani yard hřiště nedají tomu druhému zadarmo.

Pro šumperského sportovního fanouška je letošní finálový souboj opět o něco zajímavější z důvodu nesmazatelné stopy v podobě hráče Miroslava Bartoše, který je odchovancem týmu Šumperk Dietos, ale později se vydal na svoji fotbalovou pouť po republice, aby zakotvil na nejluxusnější adrese, a tím je právě tým Černých Panterů, který válčí nejen na domácí, ale i zahraniční scéně, kdy se zúčastňuje prestižní rakouské soutěže, přičemž právě hráč s číslem 78 je v obou výběrech základním stavebním prvkem a trenéři s ním počítají i pro finálový duel.

Miroslav Bartoš zdroj foto: M. Kolařík

Příbram Bobcats před letošní sezónou posílala a nerada by, aby se opakoval scénář z minulého finále, kdy v Praze jednoznačně podlehli domácím výsledkem 0:40. To si samozřejmě plně uvědomují v táboře Black Panthers, a rozhodně lze očekávat vyrovnaný souboj. Hráči v černých dresech neberou nic jiného, než finálový úspěch a pozvednutí titulu pro mistra ligy elitní DIVIZE I nad hlavu.

Finále bude také soubojem dvou trenérů, kteří působí v týmech na pozici nejvyšší - tj. hlavní kouč. U Bobcats je to charismatický sympaťák s vizáží severského válečníka Sebastian Fandert, a naproti němu americký trenér s výrazem tvrďáka James Wright Ward.

kouč Sebastian Fandert zdroj foto: M. Kolařík

kouč James Wright Ward zdroj foto: M. Kolařík

Zatímco příbramský lodivod vyhlásil sezónu 2015 honem na Pantery, tak v táboře pražského klubu si plně uvědomují roli favorita a soustřeďují se na svůj výkon, tak aby před domácími fanoušky a televizními kamerami potvrdili svoji nadvládu na poli amerického fotbalu v ČR, protože obhájit je vždy těžší než zvítězit poprvé.

A takto komentuje samotnou finálovou účast a ambice týmu šumperský odchovanec Miroslav Bartoš: ,,Bude to hodně zajímavé utkání, protože mezi oběma kluby panuje značná rivalita. Příbram má ve svých řadách v současné době víc zahraničních posil. A co si budeme povídat, ti podstatně zvedají úroveň jejich hry. Určitě se nadřeme víc, než v loňském roce, ale my jim prostě musíme naložit!“

pozvánka zdroj: M. Kolařík

Autor: red., M. Kolařík

Fotogalerie

Miroslav Bartoš s číslem 78       zdroj foto: M. Kolařík

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.