Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 19. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mladík při noční obchůzce Zábřehem ničil zaparkovaná vozidla

18.08.2019 - Mladík při noční obchůzce Zábřehem ničil...

Počasí

19.08.2019 - Pondělí

Teplota: 28 / 18 - obcasny-Déšť

20.08.2019 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Americký fotbal: Šumperský klub Dietos hodnotí sezónu 2015

15. července 2015 - 23:46

Zpět na seznam článků

Poděkování a budoucnost

Americký fotbal: Šumperský klub Dietos hodnotí sezónu 2015

Letos šumperský klub chtěl nakouknout do play-off DIVIZE IV a po ročním půstu opět okusit boje o pohár tzv. IRON BOWL I.

Nicméně ještě na přelomu roku 2015 jsme vůbec zvažovali, zda-li do dalšího ročníku ligového amerického fotbalu naskočit, jelikož neutěšená situace okolo malé hráčské základny a zdravotního stavu některých hráčů nevlévala mnoho pozitivní energie do řad mužstva. Přes všechny pro a proti jsme se nakonec postavili na startovní čáru a vyrazili vstříc další sezóně.

Dietos hodnotí sezónu 2015 foto: sumpersko.net

S entuziasmem a se skvělými fanoušky v zádech jsme se proklestili k závěrečné bilanci 3 výher a 3 proher. Chybělo málo a nakonec jsme se mohli radovat i z onoho postupu do vyřazovací části. Ovšem sport už je někdy takový a zvláště v americkém fotbale rozhodují o úspěchu a neúspěchu opravdové maličkosti. A my jsme těch chyb udělali více, než naši soupeři a to nám v závěru tzv. zlomilo vaz. Nicméně patří všem hráčům a celému realizačnímu týmu velký dík, jelikož sezóna přinesla mnoho skvělých okamžiků a zvláště pak domácí utkání za podpory hlasitě fandících diváků byly jejím vyvrcholením.

Zápasy amerického fotbalu by nešlo pořádat za výrazné podpory všech, kteří nám nezištně pomáhají – v tomto ohledu se jedná o pravé přátele našeho klubu, kteří výraznou měrou přispěli ke zdárnému průběhu sezóny. Ať už se jednalo o pomoc v tzv. chain crew či fotografku. Dále lidé, kteří nám pomohli u vstupu, kamery, komentátor…atd. Bez nich by to prostě nešlo!!

Dnes již tradičním zpestřením se pro příchozí diváky stala poločasová soutěž, z níž si ti úspěšní mohli odnést zajímavé ceny. Těm, kteří nám přispěli, taktéž děkujeme: Divadlu Šumperk, Cakir's Burger, Městu Šumperk, BUSHCRAFTshop, EPCOS, Coolture Factory, Fitcentrum GYM 4 YOU a v neposlední řadě i samotnému klubu Šumperk Dietos.

Dietos hodnotí sezónu 2015 foto: sumpersko.net

Příští rok nás čeká jubilejní desátý rok, kdy oddíl funguje a začala se formovat nynější tvář klubu amerického fotbalu v Šumperku.

Jsme si plně vědomi toho, že nemalá členská základna by mohla ohrozit fungování klubu resp. jeho možnost hrát v další sezóně či sezónách některou ze soutěží pod hlavičkou České asociace amerického fotbalu (ČAAF). To nechceme dopustit, a v letošním roce hodláme pozměnit celé schéma náborů a fungování klubu s ohledem na přípravu pro další sezónu. Toto v nás uzrávalo již delší dobu a letos máme pocit, že je ideální chvíle nastavit poměrně změněný režim, než bylo doposud zvykem. Protože pokud se podíváme na kluby okolo nás tak je evidentní, že všichni se do jisté míry snaží posouvat směrem vzhůru a nemůžeme si dovolit či připustit stagnaci, jelikož by nám velmi rychle mohl ujet vlak, který bychom již nemuseli dohonit…

Dietos hodnotí sezónu 2015 foto: sumpersko.net

Naším cílem je, abychom navýšili členskou základnu, a úplně ideální scénář by byl, pokud bychom oslavili desátý rok existence účastí v některé z jedenáctkových soutěží. Každopádně nechceme mít přehnaně velké oči, takže i splnění několika důležitých bodů by mělo přispět ke zlepšení situace, abychom vstupovali do druhé desetiletky v co nejlepší kondici.

Autor: red., M. Kolařík, foto: sumpersko.net

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

Fotek: 40
Přidáno: 16.08.2019

MFF Šumperk – čtvrtek 15. srpna

MFF Šumperk – čtvrtek 15. srpna

Fotek: 33
Přidáno: 15.08.2019

MFF Šumperk – středa 14. srpna

MFF Šumperk – středa 14. srpna

Fotek: 37
Přidáno: 14.08.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.