Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V TFA uspěli hasiči ze stanic v Olomouci a v Zábřehu

19.05.2022 - V TFA uspěli hasiči ze stanic v Olomouci a v Zábřehu -...

Počasí

20.05.2022 - Pátek

Teplota: 27 / 11 - SkoroJasno

21.05.2022 - Sobota

Teplota: 20 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Americký fotbal v Šumperku zatím letos nebyl

12. dubna 2016 - 05:25

Zpět na seznam článků

Další utkání odloženo...

Americký fotbal v Šumperku zatím letos nebyl

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Jedna nepříjemnost za druhou stíhá celek Šumperka, který měl mít v tuto za sebou odehrány první dvě kola 4. LIGY. Ovšem realita je zcela jinde a na kontě odehraných utkání zůstává nelichotivá nula. Důvod je prostý a jsou tím komplikace týkající se nepříznivého počasí, které neumožnilo odehrát, jak utkání v Pardubicích, tak ani domácí zápas proti Vysočině.

pozvánka zdroj: M. Kolařík

Tiskový mluvčí Milan Kolařík objasnil celou situaci, týkající se neuskutečnění utkání právě o tomto víkendu: ,,Všechny v klubu nás odložení utkání mrzí, ať již kvůli našim fanouškům, tak v neposlední řadě hlavně kvůli soupeři. Nicméně po zhlédnutí stavu hřiště společně se zainteresovanými lidmi, kteří mají správu hřiště na starost, jsme museli konstatovat, že povrch opravdu není ve stavu, kdy by bylo možné utkání odehrát. Problémem je také to, že musíme respektovat situaci, kdy hřiště nevyužíváme pouze my, ale také další celky patřící pod hlavičku Tělovýchovné jednoty.‘‘

Že domácí celek dělal maximum dokládají i slova hrajícího hlavního trenéra a předsedy klubu Jana Kolaříka: ,,Od pátku jsme hodně netrpělivě vyhlíželi aktuální předpovědi počasí a začínali jsme tušit, že povětrnostní podmínky půjdou tentokrát proti nám. Na druhou stranu jsme nepřestávali být optimističtí, nechtěli jsme zbytečně předjímat s tvorbou černých scénářů. Každopádně právě v pátek vpodvečer přes celou sobotu až do neděle dopoledne se z nebe nezastavily dešťové kapky a vše spělo k onomu nepříjemné závěru ohledně odložení utkání. Osobně jsem byl s kolegy dvakrát v průběhu soboty obhlédnout stav hřiště. Ještě v sobotu večer byla situace na hraně, ale stále v pořádku. Ovšem noční vyrtvalý déšť rozhodnul.‘‘

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Klub během nedělního dopoledne prostřednictvím FB informoval o zrušení utkání a někteří hráči dokonce v dresech půl hodiny před výkopem stáli před branou stadionu a příchozím divákům vysvětlovali vzniklou situaci.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Sympatické gesto směrem od hráčů k jejich fanouškům, ale těm teď hlavně vyvstává v hlavě otázka, co se stane s neodehraným utkáním a jaké budou další kroky? ,,Pracujeme na dalších možných termínech pro odehrání a zůstáváme v úzké komunikaci, jak se soupeřem, tak hlavně s Českou asociací amerického fotbalu. Pakliže vše půjde dobře a soupeř bude s daným termínem souhlasit, tak můžeme poté informovat o novém termínu. Pokud se tak nestane, tak bude následovat kontumace utkání. Nemilá situace, ale zůstáváme pozitivní a pevně doufáme, že nejen hráči, ale i diváci o atraktivní utkání na Tyršově stadionu nepřijdou!‘‘ dodává Jan Kolařík.

Autor: red., mik.,

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kapela Jelen v Šumperku

Kapela Jelen v Šumperku

Fotek: 67
Přidáno: 23.04.2022

Princezky a princezny v silničním muzeu

Princezky a princezny v silničním muzeu

Fotek: 39
Přidáno: 15.04.2022

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Fotek: 68
Přidáno: 11.04.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.