Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami

01.06.2020 - Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami -...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Anesteziologové v Šumperku mají špičkového pomocníka

28. dubna 2016 - 08:45

Zpět na seznam článků

Nový videolaryngoskop usnadňuje jejich práci

Anesteziologové v Šumperku mají špičkového pomocníka

nový videolaryngoskop zdroj foto: NŠ

Lékaři Nemocnice Šumperk mají k dispozici nový videolaryngoskop. Přístroj za více než dvě stě tisíc korun pomáhá odborníkům bezpečně zajistit průchodnost dýchacích cest pacientů během operací. Díky špičkové technologii přístroj nejenže usnadňuje práci anesteziologům, ale pomáhá zabezpečit dýchání pacientů i v těch nejobtížnějších případech.

primář ARO Nemocnice Šumperk lékař MUDr. Josef Čikl zdroj foto: NŠ „Díky speciální titanové lžíci s patentovaným tvarem a vyspělé optice zvyšuje nový videolaryngoskop výrazně pravděpodobnost úspěšné a bezpečné intubace pacienta,“ říká primář ARO Nemocnice Šumperk lékař Josef Čikl s tím, že přesná vizualizace, kterou přístroj taktéž nabízí, pomáhá lékařům bezpečně vložit kanyly do dýchacích cest i při těch nejobtížnějších operacích. "Nový přístroj dokáže přesně zobrazit komplikované anatomické poměry vstupu do dýchacích cest," doplňuje primář.

Nemocnice Šumperk se snaží trvale investovat do svého rozvoje. Jen v loňském roce investoval nový majitel nemocnice do jejího rozvoje víc než 50 miliónů korun. „Nedávno jsme zahájili stavbu nového pavilonu s pracovištěm magnetické rezonance, zrekonstruovali jsme plicní oddělení, zakoupili jsme nové rentgenové přístroje, takzvaná C-ramena, za deset milionů korun anebo ve spolupráci s Městem Šumperk jsme otevřeli nové oddělení se sociálními lůžky,“ uvedla tisková mluvčí Hana Szotkowská.

Autor: red., H. Szotkowská

Fotogalerie

nový videolaryngoskop              zdroj foto: NŠ

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.