Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zábřežské úsměvy Pavla Taussiga

14.06.2024 - Zábřežské úsměvy Pavla Taussiga - Pozvánka

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Aneta Langerová uzavře festival Ekologické dny Olomouc

20. dubna 2023 - 10:18

Zpět na seznam článků

V Horce nad Moravou

Aneta Langerová uzavře festival Ekologické dny Olomouc

Aneta Langerová zdroj foto: M. Pavlíková - JB foto

Největší akce festivalu Ekologické dny Olomouce 2023, Edojarmark, se uskuteční v sobotu 29. dubna v areálu Sluňákova. Po celý den bude na hlavním pódiu znít hudba v podání Anety Langerové, Letní kapely nebo Ivana Hlase. Děti se mohou těšit na divadelní představení, ateliér přírodního barvířství nebo stavbu hliněné pece. Vstup je po celý den zcela volný.

Poslední dubnová sobota bude na Sluňákově patřit rodinám a fanouškům nezaměnitelného hlasu zpěvačky Anety Langerové. Děti se mohou těšit na představení Rákosníček a jeho rybník zlínského divadla Scéna, barvení rostlinami, slalom na koloběžce, stavbu hliněné pece a několik zábavných stanovišť.

Dospělé potěší série koncertů, jarmark s místními produkty, regionální pivo nebo představení biouhlu – suroviny vyrobené z biomasy, která se používá k oživení půdy a vychází ze znalostí a zkušeností našich předků. „Edojarmark je součástí 33. ročníku festivalu Ekologické dny Olomouc 2023, proto návštěvníkům například poradíme, jak neplýtvat potravinami, ukážeme výrobu biouhlu, představíme permakulturní zahradničení a ukážeme, jak předcházet vzniku odpadu. Po celý den bude také probíhat výměnný bazar alias SWAP. Lidé mohou nosit dětské věci a dospělácké oblečení, a naopak si odnést to, co ještě doma využijí “ vysvětluje organizátorka Jana Vyhňáková.

Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce vznikl v roce 1992. Dnes nabízí své aktivity v oblasti neformálního vzdělávání pro školy, učitele, rodiny s dětmi a další širokou veřejnost v moderním nízkoenergetickém domu na okraji Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví v Horce nad Moravou.  Dům obklopuje unikátní přírodní umělecká galerie s názvem Dům přírody Litovelského Pomoraví, kde mohou návštěvníci i účastníci programů prožívat nevšední zážitky setkání s lužní krajinou.

Autor: red., Michaela Pavlíková - zdroj foto: M. Pavlíková

Fotogalerie

Aneta Langerová   zdroj foto: M. Pavlíková - JB foto
Koncerty     zdroj foto: M. Pavlíková - Týna Photography

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.