Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Policejní honička v Litovli

25.02.2021 - VIDEO. Policejní honička v Litovli - Zdrogovaný řidič...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 4 - Jasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 12 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ani stávka učitelů nepokazila pobyt jesenickým studentům na dánském ostrově Fyn

20. dubna 2013 - 21:58

Zpět na seznam článků

Jaké bylo zakončení Body, Mind and Soul

Ani stávka učitelů nepokazila pobyt jesenickým studentům na dánském ostrově Fyn

Jeseničtí studenti na dánském ostrově Fyn zdroj foto:M.Dostálová

Čtyřicet tři studentů a čtyři učitelé z Gymnázia Jeseník strávili druhý dubnový týden v Dánsku na ostrově Fyn. V pořadí již čtvrté a poslední setkání čtyř partnerských škol se uskutečnilo v rámci Programu celoživotního učení – Comenius v projektu, který byl pod názvem Body, Mind and Soul schválen v červnu 2011. 

V projektu jsou zapojeny dvě dánské školy z Langeskov a Dalby, jedna španělská škola z Fuenta Alamo a již zmíněné jesenické gymnázium. Během dvouletého trvání projektu se mezi učiteli i studenty zapojených škol rozvinuly velmi přátelské vztahy a všichni se na další setkání velmi těšili.

Program byl pestrý, přestože jeho organizace byla tentokrát komplikována již druhým týdnem probíhající stávkou všech pětapadesáti tisíci dánských učitelů. Přesto pro nás bylo všechno připraveno a dánské hostitelské rodiny, ve kterých byli čeští i španělští studenti ubytováni, se své role opět zhostily s nadšením.

Dopolední program probíhal v obou dánských školách, Langeskov Skole a Hindsholmskolen. Studenti vytvořili smíšené česko-dánsko-španělské skupinky a účastnili se různých aktivit, z nichž některé byly zaměřeny na rodáka z nedalekého Odense, slavného pohádkáře H. Ch. Andersena.

Jeseničtí studenti na ostrově Fyn

Věděli jste, že kromě psaní pohádek vytvářel Andersen celý život také krásné vystřihovánky z papíru? My jsme si zkusili vystříhat jeho Slunce, které je dnes symbolem Odense.

Jeseničtí studenti na ostrově Fyn

V programu nechyběla ani prohlídka tohoto města, pojatá jako cesta Andersenovými pohádkami; v Odense totiž můžete najít postavy z jeho příběhů v podobě několika desítek soch rozesetých po celém městě.

Všechny studenty velmi zaujala také prohlídka přímořského městečka Kerteminde a návštěva mořského akvária, kde jsme byli svědky krmení tuleňů, prohlédli si kostru velryby a osahali si různé mořské potvůrky.

Jeseničtí studenti na ostrově Fyn

Čas běžel rychle a přišel čtvrtek, který byl ve znamení příprav na večerní párty v Hindholmskolen. Skupinky studentů napekly skvělé pohoštění, připravily výzdobu a dokonce uspořádaly úžasný koncert. Zahájila jej dánská dívčí skupina se zpěvačkou, která by strčila do kapsy kdekterou superstar. Ani jeseničtí studenti se nenechali zahanbit a sklidili velký potlesk. No a pak už přišla na řadu diskotéka, kde se všichni se báječně bavili.

Poslední den začal loučením, autobus španělských studentů zamířil do Kodaně, odkud odlétali domů. My jsme se vydali společně s dánskými studenty do Billundu navštívit původní originální Legoland, který zde stojí od roku 1968.

Odpoledne přišlo další obávané loučení provázené slzami a vírou, že se nevidíme naposledy. Mnohá navázaná přátelství jistě vydrží i do budoucna a projekt bude pokračovat ve formě individuálních mobilit, což jsou tříměsíční výměnné pobyty studentů z Langeskov Skolen a Gymnázia Jeseník.

Jeseničtí studenti na ostrově Fyn

Nezbývá než poděkovat všem, kteří se na organizaci velmi úspěšného projektu Body, Mind and Soul podíleli. Především koordinátorkám projektu na jednotlivých školách: Šárce Hynkové (Gymnázium Jeseník), Marianne Hansen (Langeskov Skole), Ellen Nielsen (Hindsholmskolen) a Lauře Esther Munuera (CEIPS Colegio San Agustin) a vedení všech zúčastněných škol.

Největší odměnou všem organizátorům je nadšení zúčastněných studentů, jejich nové poznatky, přátelství, zdokonalení jejich jazykových kompetencí. Prostě splnění všech cílů dvouletého projektu.

Autor: Magda Dostálová, zdroj foto:M.Dostálová

Fotogalerie

Jeseničtí studenti na dánském ostrově Fyn   zdroj foto:M.Dostálová

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.