Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 31. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je před dokončením

29.05.2020 - Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je...

Počasí

31.05.2020 - Neděle

Teplota: 16 / 8 - obcasny-Déšť

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ani uplynulý víkend na Šumpersku se neobešel bez nehod

07. října 2019 - 11:52

Zpět na seznam článků

Rychlá jízda a alkohol!

Ani uplynulý víkend na Šumpersku se neobešel bez nehod

havárie mezi Mohelnicí a Křemačovem zdroj foto: PČR

Krátce před půl druhou odpoledne v sobotu 5. října byly všechny složky integrovaného záchranného systému povolány na silnici I/44, kde se v úseku mezi obcemi Zvole a Libivá při havárii osobního vozidla lehce zranili dva lidé.

Podle prvotního šetření za nehodou stála nepřiměřená rychlost jízdy. „V mírné levotočivé zatáčce ve směru jízdy na Mohelnici dostal osmačtyřicetiletý řidič na mokré vozovce s vozem Renault Thalia smyk, po kterém vyjel vpravo mimo silnici a narazil do travnatého svahu,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

havárie vozidla u Zvole zdroj foto: PČR

Po nárazu se vozidlo přetočilo přes střechu. „Při havárii se lehce zranil jak řidič, tak spolujezdkyně. Oba byli zdravotnickou záchrannou službou přepraveni k ošetření do nemocnice,“ informovala mluvčí.

Oznámení o další havárii osobního auta přijali policisté v neděli 6. října krátce po půlnoci. Došlo k ní ve Starém Městě, kde osmnáctiletý mladík poté, co se posilnil alkoholem, nezvládl řízení a s vozem Ford KA sjel mimo silnici. „Zde narazil nejprve do oplocení u rodinného domu a následně také do kamenné podezdívky domu. Při havárii se mladík lehce zranil,“ sdělila Jiřina Vybíhalová.

havárie Staré Město zdroj foto: PČR

havárie Staré Město zdroj foto: PČR

Zdravotnickou záchrannou službou byl přepraven k ošetření do nemocnice. Jak policisté zjistili, neměl mladík za volantem co pohledávat. „Jednak mu při dechových zkouškách opakovaně naměřili hodnoty přes 1,5 promile alkoholu v dechu, zároveň však není držitelem žádného řidičského oprávnění,“ informovala mluvčí, která upřesnila: „Veškerými okolnostmi a souvislostmi, za nichž k havárii došlo, nadále zabýváme.“

K další havárii došlo v neděli 6. října krátce po poledni mezi Křemačovem a Mohelnicí.

S vozem Audi tam poté, co v ostré pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy, havaroval vlevo mimo silnici čtyřiačtyřicetiletý řidič. „Jeho jízda skončila čelním nárazem do dvou kmenů stromů,“ uvedla policejní mluvčí.

havárie mezi Mohelnicí a Křemačovem zdroj foto: PČR

V tomto případě se havárie naštěstí obešla bez zranění. „Za tento velmi riskantní manévr uložili policisté řidiči pokutu. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun,“ upřesnila Jiřina Vybíhalová.

Autor: red., pis., zdroj foto: PČR

Fotogalerie

havárie mezi Mohelnicí a Křemačovem       zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.