Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Anonymní vyšetření na nákazu HIV

06. října 2023 - 09:39

Zpět na seznam článků

Nově nabízí FN Olomouc

Anonymní vyšetření na nákazu HIV

pavilon P1 zdroj foto: FNOL

Možnost nechat se anonymně a bezplatně otestovat na přítomnost viru HIV zavedla od 5. října  Fakultní nemocnice Olomouc.

Poradna, kde bude možné odběr krve pro vyšetření na nákazu způsobující závažné onemocnění AIDS absolvovat, je otevřena na Klinice chorob kožních a pohlavních (pavilon P1) každý pracovní čtvrtek od 15.35 do 17.35 hodin. „K návštěvě poradny není nutné mít doporučení od lékaře. Pokud klient upřednostňuje tuto anonymní formu testování, může k nám přijít a nechat si naším zdravotnickým personálem odebrat krev. V případě pozitivního výsledku se otevírá cesta k co nejčasnější léčbě v některém z osmi HIV center, takže věřím, že tato nabídka napomůže k zabránění šíření nemoci AIDS především mezi rizikovými skupinami obyvatel. I v dnešní době může toto onemocnění probíhat smrtelně, a to nejčastěji při pozdním rozpoznání a zahájení léčby. Proto je důležité zabránit přenosu HIV zejména svým zodpovědným chováním. A pokud již k rizikovému chování došlo, rozpoznat ho co nejdříve a začít včas léčit,“ říká primářka Kliniky chorob kožních a pohlavních FN Olomouc Renata Kučerová.

FN Olomouc provozuje novou poradnu ve spolupráci se Zdravotním ústavem se sídlem v Ostravě, kde se mimo jiné vyšetřují odebrané vzorky krve. „Naše klinika poskytla prostory vedle vyšetřovny číslo 8 v přízemí budovy P. Také jeden lékař a pět sester z personálu nové poradny jsou zaměstnanci naší nemocnice, jeden pracovník je externí. V ambulanci budou přítomny vždy dvě sestry, které zajistí její provoz, samozřejmě za dodržení odpovídajících hygienicko-epidemických podmínek,“ dodává primářka Kučerová.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FN OL

Fotogalerie

pavilon P1                    zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.