Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. února 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vozidlo po nárazu skončilo na střeše

21.02.2019 - Vozidlo po nárazu skončilo na střeše - Dopravní nehoda...

Počasí

obcasny-Déšť

21.02.2019 - Čtvrtek

Teplota: 9 / 1 - obcasny-Déšť

obcasny-Déšť

22.02.2019 - Pátek

Teplota: 7 / -4 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Aplikace Horská služba končí

22. ledna 2019 - 11:50

Zpět na seznam článků

Bude pokračovat pod aplikací Záchranka

Aplikace Horská služba končí

Aplikace Horská služba končí zdroj: HS

První podobného typu v České republice, mobilní aplikace Horská služba, po sedmi letech úspěšného fungování jako samostatná aplikace definitivně končí, pod aplikací Záchranka bude pokračovat i nadále.

Po dohodě s Českou pojišťovnou jako jejím provozovatelem je připraveno fyzické ukončení fungování samostatné aplikace Horská služba. „Sedm let pomáhala návštěvníkům a obyvatelům našich hor, její začlenění pod aplikaci Záchranka předloni mělo smysl a přineslo vylepšení systému,“ uvedl František Hadáček, statutární ředitel Horské služby. Dodal, že právě aplikace Horská služba byla inspirací pro vznik dalších záchranářských aplikací dalších složek Integrovaného záchranného systému nejen v České republice a získala několik ocenění.

Česká pojišťovna stála u zrodu aplikace Horská služba a podpořila i vznik aplikace Záchranka. „Jak Horská služba, tak Záchranka jsou zcela jedinečné projekty, díky kterým se podařilo pomoci mnoha lidem v nouzi a zachránit několik lidských životů. Velmi nás těší, že jsme k tomu prostřednictvím podpory těchto aplikací mohli přispět. Každý zachráněný život se přece počítá,“ doplnila Ivana Buriánková, tisková mluvčí pojišťovny a dodala: „Vzhledem k podobnosti těchto aplikací je jejich spojení přirozeným a pro uživatele užitečným krokem."

Informovali jsme ZDE

aplikace Záchranka zdroj: archiv

Přesto, že již v minulém roce neprobíhala aktualizace dat v dané aplikaci, je stále možné, že někdo ji může používat či použít. „Je tedy možné, že do 1. dubna letošního roku může přijít ještě nouzová SMS z naší prvotní aplikace. Čísla, na která je nouzová SMS v daném regionu směřována, jsou stále platná a směřují zprávu přímo na Horskou službu dané horské oblasti. Úplné ukončení zaslání nouzové SMS uživatelům pak přijde k 1. dubnu,“ řekl k ukončení Jiří Brožek, který má v Horské službě na starosti mobilní a internetové projekty.

Autor: red., R. Zeman

Fotogalerie

Aplikace Horská služba končí             zdroj: HS

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.