Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. srpna 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Občanská univerzita opět vyjíždí do regionů

26.08.2025 - Občanská univerzita opět vyjíždí do regionů -...

Počasí

27.08.2025 - Středa

Teplota: 24 / 12 - Oblačno

28.08.2025 - Čtvrtek

Teplota: 30 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Aplikace SnowSafe! Novinku ocení lyžaři i turisté

31. ledna 2017 - 13:25

Zpět na seznam článků

Horská služba přináší lavinovou aplikaci

Aplikace SnowSafe! Novinku ocení lyžaři i turisté

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Novou aplikaci do mobilního telefonu s informacemi o aktuální lavinové situaci v zadané lokalitě si nyní mohou lyžaři i turisté stáhnout na stránkách Horské služby.

Jednou z hlavních funkcí aplikace pro operační systémy mobilních telefonů iOS (Apple) a Android je snadné zjištění aktuální lavinové situace na našich horách. „Původně jí vyvinuli pro potřeby návštěvníků Alp. Obrátili se i na nás, zda nechceme naše data exportovat do jejich systému. S tím jsme samozřejmě rádi souhlasili,“ uvedl k nové aplikaci Tomáš Plíva, člen Horské služby Krušné hory, který na české verzi spolupracoval. „Naše údaje o aktuálním lavinovém nebezpečí každý den exportujeme k nim a aplikace pak s nimi dál pracuje. S kolegou Robertem Dlouhým z Horské služby Krkonoše a členy lavinové komise Horské služby jsme pak aplikaci upravili tak, aby byla kompletně v českém jazyce,“ řekl Tomáš Plíva.

Aplikace je v současné době upravena pro celou Evropu, nejen Alpy a pohoří u nás. „Česká verze aplikace je v tuto chvíli k dispozici pro telefony se systémem Android 5.0 a vyšší. Do konce února letošního roku bude k dispozici český překlad i pro telefony s operačním systémem Apple,“ uvedl tiskový mluvčí Radek Zeman.

ilustrační snímek zdroj foto: HS ČR

SnowSafe funguje tak, že informace o aktuální lavinové situaci z vámi zvoleného regionu se při prohlížení automaticky uloží v telefonu, takže je pak budete mít k dispozici i v místech bez datového signálu.

Možné změny lavinové situace jsou ke stažení každé ráno. Aplikace mimo jiné umožňuje zasílat Horské službě vlastní poznatky přímo z terénu. Ty pak mohou sloužit při vyhodnocování vývoje lavinové situace. Součásti aplikace jsou: lavinová zpravodajství z oblastí značné části evropských pohoří, aktuální interaktivní mapa vyhlášených lavinových stupňů, základní informace o lavinově problematických situacích, jednoduchý sklonoměr. 

Snow Safe je volně ke stažení ZDE

Autor: red., R. Zeman

Fotogalerie

ilustrační snímek                      zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Výstava mečíků v Rapotíně

Výstava mečíků v Rapotíně

Fotek: 62
Přidáno: 10.08.2025

Výstava mečíků v Rapotíně

Výstava mečíků v Rapotíně

Fotek: 73
Přidáno: 10.08.2025

Mohelnice

Mohelnice

Fotek: 27
Přidáno: 09.07.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.