Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové talenty“

21.01.2021 - Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové...

Počasí

21.01.2021 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 0 - Zataženo

22.01.2021 - Pátek

Teplota: 5 / 2 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Arcibiskupský palác byl místem předání ocenění dobrovolníkům

20. prosince 2019 - 13:23

Zpět na seznam článků

Křesadlo 2019 a cena GOAL

Arcibiskupský palác byl místem předání ocenění dobrovolníkům

Olomouc - předání ocenění zdroj foto: Maltézská pomoc

Celkem osm ocenění Křesadlo bylo předáno ve středu 18. prosince v Arcibiskupském paláci v Olomouci celkem osmi dobrovolníkům. Jak zní motto akce, jedná se o „cenu pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. V různých kategoriích převzali ocenění lidé, kteří svojí činností nezištně pomáhají druhým. V Olomouckém kraji realizuje již devátým rokem ocenění pro dobrovolníky Maltézská pomoc.

Olomouc - předání ocenění zdroj foto: Maltézská pomoc

Ocenění a kategorie

Hana Tomaštíková - zdravotní oblast

Jiří Urbášek - spolková činnost

Markéta Fojtů - sociální oblast

Dana Calábková - děti, mládež a volnočasové aktivity

Marcela Vystrčilová - dobrovolní hasiči

Veronika Hypšová - rozvojové a humanitární aktivity

Zuzana Kostrhonová - sociální služby

Martin Škurek - sociální činnost

Hana Tomaštíková - je zakládajícím členem nadace Malý Noe. Již dvanáct let se stará o sociálně a zdravotně znevýhodněné děti. S lékaři konzultuje a vyhledává dostupné možnosti pomoci, vyřizuje žádosti o příspěvky či organizuje nadační akce. Sama děti navštěvuje a svým srdcem s nimi sdílí jejich osud. Svou práci dělá jen díky svému nadšení a touze pomáhat, po celou tu dobu, zdarma.

Jiří Urbášek - je předsedou spolku Gaudolino, který se zaměřuje na aktivní využití volného času dětí a mládeže. Ve spolku působí patnáct let a letní tábory organizuje již pětadvacet let v kuse. Aktivně se podílí na činnostech spolku, jako dobrovolník popularizuje historické události, podporuje místní tradice a kulturu. Spočítat počet odpracovaných hodin je v jeho širokém záběrů aktivit v podstatě nemožné.

Markéta Fojtů - je dobrovolnicí Maltézské pomoci. Během svého sedmiletého působení v domově seniorů, navštěvovala organizaci a trávila čas celkově s pěti klienty. Markéta je empatická, dokáže se vcítit do potřeb klienta a najít vhodné téma k povídání, kterým by ho zaujala a potěšila. I přesto, že je matkou tří dětí a pomáhá svým starým rodičům, stále nachází čas pro dobrovolnickou činnost.

Dana Calábková - je dobrovolnicí v organizaci Člověk v tísni a ve Vlastivědné knihovně v Olomouci. Už čtvrtým rokem doučuje děti ze sociálně vyloučených rodin. Podílí se na promítání dokumentárních filmů festivalu Jeden svět, a také organizuje bezplatný klub programování CoderDojo, ve kterém zajišťuje každé pondělí program pro zhruba pětadvacet dětí.

Marcela Vystrčilová- je dlouholetou dobrovolnicí Sboru dobrovolných hasičů a spolku HATASPO. Mladé hasiče trénuje už přes třicet let. V rámci své činnosti pomáhala jako kulturní referentka či organizátorka soutěží, shání materiál a sponzory. Během sezóny zajišťuje až tři tréninky týdně a realizuje nejrůznější volnočasové aktivity. Práci s dětmi provádí s velkým nasazením a zodpovědností.

Veronika Hypšová - je dobrovolnicí Arcidiecézní Charity Olomouc. Už druhým rokem ve svém volném čase vede workshopy na školách, vytváří metodiky, šíří osvětu o možnostech pomoci potřebným. Je autorkou deskové hry o Haiti, při které děti plní znalostní i pohybové úkoly a uvědomují si, co je potřebné k životu. Její práce je důležitá. Probouzí totiž v lidech zájem o druhé a představuje přesah, pro lepší svět.

Zuzana Kostrhonová- je dobrovolnice Maltézské pomoci. Již třetím rokem dochází do Hospice na Svatém Kopečku. Svou dobrovolnickou službu doplňuje činnost personálu a činí tak péči o klienta úplnou. Ke každému klientovi přistupuje pokorně, tiše a pozitivně laděná. Svým klientům přináší zpěv, povídání, pohlazení, či prosté ztišení.

Martin Škurek - je již devátým rokem dobrovolníkem Charity. Do denního stacionáře Okýnko, které je určeno lidem s mentálním a kombinovaným postižením, dochází jednou týdně. Pomáhá s aktivizačními programy, vede besedy, připravuje výlety, divadla a s pomocí své právní odbornosti poskytuje klientům poradenství. Svým příkladem dokazuje, že i lidé s těžkým postižením si mohou plnit své sny a mohou zvládnou mnohdy více než lidé zdraví.

Olomouc - předání ocenění zdroj foto: Maltézská pomoc

Olomouc - předání ocenění zdroj foto: Maltézská pomoc

Olomouc - předání ocenění zdroj foto: Maltézská pomoc

V letošním roce byla též předána cena GOAL, která se uděluje jednou za čtyři roky. Náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys předal během slavnostního večera třem dobrovolníkům toto ocenění, jako poděkování za jejich nezištnou činnost. Tito tři dobrovolníci budou mít možnost navštívit na týden USA, konkrétně stát Kentucky, partnerský region Olomouckého kraje GRADD, s možností poznávat tamní neziskové aktivity.

Cenu GOAL v letošním roce obdrželi: Jiří Urbášek, Markéta Fojtů a Marcela Vystrčilová.

Autor: red., K. Čapka, zdroj foto: Maltézská pomoc

Fotogalerie

Olomouc - předání ocenění     zdroj foto:  Maltézská pomoc

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.