Pondělí 28. listopadu 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tradiční den otevřených dveří UP se vrací v plné síle

28.11.2022 - Tradiční den otevřených dveří UP se vrací v plné...

Počasí

28.11.2022 - Pondělí

Teplota: 4 / 1 - Zataženo

29.11.2022 - Úterý

Teplota: 4 / 2 - prehanky-Sníh

Automat na kryptoměnu není úschovna žádné banky

24. listopadu 2022 - 11:35

Zpět na seznam článků

Falešný bankéř na Jesenicku podvedl důvěřivou ženu

Automat na kryptoměnu není úschovna žádné banky

ilustrační snímek zdroj: archiv

Na policisty územního odboru Jeseník se obrátila ve středu 23. listopadu jednašedesátiletá žena z Jesenicka s oznámením, že se stala obětí podvodu.

V úterních odpoledních hodinách ji telefonicky kontaktoval muž, který se jí představil jako pracovník banky. „Sdělil jí, že došlo k napadení jejího bankovního účtu a peníze jsou v ohrožení. Poté ji přepojil na údajného bezpečnostního technika, který jí uvedl, že pokud chce finanční prostředky zachránit, musí je z účtu vybrat a poté je vložit do bitcoinmatu na rezervní účet,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Petra Vaňharová, která upřesnila: „Druhý den ji volající objednal taxíka, který ji přepravil do Olomouce.“

Žena podle instrukcí volajícího na pobočce své banky vybrala z konta téměř půl milionu korun a s celým obnosem se vydala k bitcoinmatu do olomouckého obchodního centra. „Do automatu na kryptoměnu tak pod přijatými QR kódy od podvodníka vložila několika vklady celkem přes 120 tisíc korun. Zbylé finanční prostředky jí zachránila náhodná kolemjdoucí, shodou okolností, bankovní úřednice, která po krátkém rozhovoru nešťastnici od dalších vkladů odradila s tím, že se jedná o podvod,“ informovala mluvčí.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, na který trestní zákoník ukládá trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest. „Nereagujte na telefonní hovory, emaily ani zprávy, ve kterých se snaží bankovní úředník či policista vmanipulovat do situace, že jsou finanční prostředky v ohrožení a jediná cesta k jejich záchraně je vklad do bitcoinmatu. Pamatujte, že bitcoinmat není úschovna žádné banky,“ obrací se na veřejnost Petra Vaňharová.

Autor: red., pis. - P. Vaňharová

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv

Další články z rubriky

Řidiče přemohl mikrospánek

Řidiče přemohl mikrospánek

Dopravní nehoda na Jesenicku se naštěstí obešla bez zranění

Exkluzivní Fotogalerie

Vánoční Šumperk 2022

Vánoční Šumperk 2022

Fotek: 35
Přidáno: 28.11.2022

Blues Alive 2022 III.

Blues Alive 2022 III.

Fotek: 41
Přidáno: 19.11.2022

Blues Alive 2022 II.

Blues Alive 2022 II.

Fotek: 28
Přidáno: 19.11.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.