Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

BASKET MUŽI:TJ Šumperk vs Sršni Písek 84:60

01. června 2014 - 08:13

Šumperská basketbalová mašina suverénně vjela do I.ligy

TJ Šumperk vs Sršni Písek foto:sumperskonet.

V sobotu 31.května přivítala šumperská palubovka Tyršova stadionu barážový zápas o první mužskou basketbalovou ligu celky Šumperka a Písku. Vývoj baráže předurčil možného postupujícího právě tým Šumperka, který pokud by v sobotním utkání vyhrál o 16 bodů, má zajištěn postup do I.basketbalové ligy beztoho, jak dopadne nedělní zápas mezi Šumperkem a Žďárem.
Utkání  si nenechali ujít šumperští fanoušci, kteří zcela zaplnili ochozy.

TJ Šumperk vs Sršni Písek

Ten, kdo očekával nervozitu domácího celku byl, na velkém omylu. Šumperská mašina na to vlítla už od první minuty s jediným cílem, dojet do konečné prvoligové zastávky. Uvolněná, rychlá, kombinační hra pod taktovkou trenéra Šímy přinesla hráčům v první čtvrtině zápasu jednoznačné vedení 21:9.

Fotogalerie - I.část

Ve druhé čtvrtině si domácí udržovali vedení nad Pískem, který i přes veškerou snahu nebyl schopen kontrovat rozjetý šumperský vlak. Ve třetí čtvrtině zápasu se domácímu celku podařilo navýšit náskok na vytoužených 16 bodů 62:46, které by zaručovaly postup do I.ligy, ale hraje se do poslední minuty a stále nebylo rozhodnuto.

Fantastické publikum dávalo jasně a hlasitě najevo své emoce, hnali svůj tým za vytouženou první ligou.

Poslední čtvrtina zápasu se hrála zcela odlišně než ty předchozí. Z hráčů jako by spadla veškerá odpovědnost za výsledek zápasu a začali hrát pro zábavu, zejména však pro diváky. Fintičky, nahrávky na slepo a hlavně z toho proměněné koše, jedním slovem exhibice. Soupeř nebyl schopen reagovat a šumperská druholigová mašina se rázem změnila na prvoligovou.

Fotogalerie II.část

Kolektivní hra, dobrá hráčská parta může oslavovat. Konečný stav na tabuli ukazoval výhru v poměru 84:60.

Protože Šlapanice porazily Žďár 88:69, stal se Šumperk po ženách dalším účastníkem I.basketbalové ligy. Co více si může šumperský fanoušek přát. Přání několika generací baskeťáků  se naplnilo.

Autor: sol.,foto:sumpersko.net

TJ Šumperk vs Sršni Písek      foto:sumperskonet.