BASKET MUŽI:TJ Šumperk vs Žďár nad Sázavou 63:72

03. června 2014 - 07:58

I přes prohru jsme v I.lize! Bomba!

TJ Šumperk vs Žďár nad Sázavou foto:sumpersko.net

V neděli 1.června se odehrál poslední barážový zápas o I.basketbalovou ligu. Na Tyršáku proti sobě nastoupila mužstva TJ Šumperk a Žďáru nad Sázavou.

TJ Šumperk vs Žďár nad Sázavou

Hráči i fanoušci moc dobře věděli, že po sobotním vítězném utkání již v podstatě o nic nejde, protože I.liga je doma. Nikdo z fanoušků nepochyboval, že se u hráčů určitě slavilo a to zaslouženě a tak jsme brali zápas jako jedno takové malé, nedělní dopolední zpestření.

Fotogalerie I

I přes to se hrál zajímavý basket. První čtvrtina byla vyrovnaná a obě mužstva se přetahovala o pomyslné vedení, na konci této čtvrtiny vedl soupeř 21:28. Ve druhé čtvrtině domácí hráči trochu přidali, ale přesto stále experimentovali s nahrávkami k pobavení všech přítomných fanoušků. Za zmínku stojí trojkové koše, které rozhodně neměly chybu – tato čtvrtina skončila 41:39. Následující čtvrtina zápasu se nesla ve znamení, byť malého, ale přece jenom slabého vedení domácího celku. Bylo až s podivem, že hráči udrželi nervy na uzdě při některých velmi sporných rozhodnutích rozhodčích, ale vždyť už přece o nic nešlo.

Fotogalerie II

Do poslední čtvrtiny šel Šumperk s vedením 54:52. To se nakonec i díky ovlivnění rozhodčími nepodařilo udržet a domácí prohráli v poměru 63:72.

Co říct na závěr, vynikající sezóna a ještě výborné zakončení v podobě získání účasti v I. basketbalové lize. Jsme všichni zvědavi, jak se k tomu postaví vedení města, které by mělo podpořit mužskou i ženskou první basketbalovou ligu. Po hokeji je i basket na republikové špičce a co k tomu víc říct.

Autor: sol.,foto:sumpersko.net

TJ Šumperk vs Žďár nad Sázavou   foto:sumpersko.net