BASKET: OSK Olomouc vs TJ Šumperk 70:58

13. října 2013 - 22:43

Druhá liga ženy

OSK Olomouc vs TJ Šumperk zdroj foto:oddíl

Napínavý souboj čekal na TJ Šumperk v Olomouci v neděli 13.října. Bohužel šumperské basketbalistky prohrály na hřišti vedoucího OSK Olomouc. Utkání s doposud neporaženým olomouckým družstvem (pět utkání=pět vítězství), mělo nádech derby. Družstva se znají, na turnaji v Ústí nad Orlicí vyhrál Šumperk a tak domácí měli co vracet.

OSK Olomouc vs TJ Šumperk

OSK Olomouc - TJ Šumperk 70:58 (19:16 33:33 52:53)

Body: Čechová Tereza 17, Valentová Petra 16, Podhorná Alexandra 8, Kozáková Jana 6, Eflerová Kateřina 4, Knířová Pavlína 4, Vlková Soňa 3, Hejlová Vendula, Zelená Martina; Leštinská Petra

střelba 3b.: domácí 11 / hosté 3  TH: 12/9:24/17

Začátek utkání, osobní obrana na nejlepší střelkyně juniorskou reprezentantu Hasknechtovou a loňskou prvoligovou Inochovskou vyznělo ve třetí minutě 7:0 pro domácí.

Oddechový čas a změna obrany na zónu srovnala stav a vedení se otočilo na stranu hostů 13:16, ale tři trojky domácích v první čtvrtině a všechny koše z dálky naznačovaly, jakou taktiku mají domácí hráčky naordinovanou. Po první čtvrtině stav 19:16 pro domácí.

Ve druhé čtvrtině začaly šumperské hráčky velmi dobře a skóre narůstalo v jejich prospěch, dobře se po neúspěšných střelách doskakovalo a v útoku kralovala Terka Čechová z pod koše. Stav 19:25 pro hosty vypadal skvěle, ale..... domácí začali opět odpalovat z trojky a 4x úspěšné střely zakončily poločas 33:33.

Ve třetí čtvrtině drama pokračovalo, pouze hned na počátku rozhodčí nezvládli utkání jeden nepískl vůbec a druhý patnáct krát, z toho většinu pro domácí, přesto se děvčata nevzdávala a oproti dalším třem trojkám bodovala po přiravených akcích. Stav 52:53 pro hosty před poslední čtvrtinou vypadal velmi dobře.

Domácí zlepšily obranu a důslednou obranou hlavně na podkošové hráčky a Sašu Podhornou získaly tříbodový náskok. Ve třetí minutě další trojka Inochovské zlomila odpor šumperských basketbalistek a utkání se už pouze dohrálo, nebylo sil na zvrat.

"Utkání proběhlo přesně podle očekávání, domácí skvělá střelba, dnes stříleli ze všech pozic a co nasadili, to proměnili. Kdyby vystřelili ze šatny tak to tam taky spadlo. Dramatické utkání pro nás nedopadlo dobře, drželi jsme se dlouho, ale chybějící síly v rozhodujícím místě utkání na začátku čtvrté čtvrtiny určily výsledek, rozdíl dvanáct bodů je moc velký na děj a průběh utkání. Je začátek soutěže a jedna porážka ze čtyř utkání, z toho tři venku nic neznamená. Rozhodčí? Stránka sama pro sebe, pokazili utkání, to je můj pohled, ale věřím, že protistrana je spokojená. Takto to, ale je vždy, musíme se řádně připravit i na takovéto situace, a to nejenom hráčky, ale hlavně já......," bezprostředně po utkání zhodnotil trenér TJ Šumperk, Oldřich Sládek.

Páteční utkání B družstva s UP Olomouc B vyznělo lépe pro hráčky Šumperka.

TJ Šumperk B* - SK UP Olomouc B 57:40  (14:6 32:16 43:29)

Příští kolo druhé ligy žen se uskuteční 26.října v 17.00 hodin - hala Tyršův stadion Šumperk