Do Tišnova odjel celek TJ Šumperk v nejsilnější možné sestavě. Naposledy děvčata hrála 1. října v Bruntále. Měsíční herní výpadek byl na šumperském družstvu citelně znát.

sobota  31. října - první utkání ve 13.00 hodin

SKB Tišnov vs TJ Šumperk 64 :67

Výsledek po čtvrtinách: 22:11, 37:25, 45:42

Střelci: Doubravová Eliška 21, Hegrová Eliška 17, Hanáková Veronika 16, Křivová Marie 5, Hauserová Kateřina 4, Tomešová Sára 2, Skoupilová Veronika 2.

TH:  17/11 – 65 procent

Druhé utkání v 15.00 hodin

Jitka Sitařová foto: sumpersko.net

SKB  Tišnov vs TJ Šumperk 80:84

Výsledek po čtvrtinách:  10:17, 18:28, 28:41

Střelci: Hegrová Eliška 41  4 x 3 a TH 9/9, Hanáková Veronika 12, Doubravová Eliška 10, Plháková Martina 10, Tomešová Sára 6, Janíčková Zuzana 2, Svítilová Eliška 2, Skoupilová Veronika 1.

TH: 15/12  tj. 80 procent

Josef Sitař foto: sumpersko.net

Komentář trenéra Josefa Sitaře utkání :„První čtvrtinu zahajovacího zápasu jsme prohráli o 11 bodů a nestačil jsem se divit, kolik ztrát míčů naše klíčové hráčky Hegrová a Doubravová vyprodukovaly. Domácím hráčkám se dařila střelba ze středních vzdáleností, co minuly, tak si dokázaly doskočit a bodovat. V páté minutě druhé čtvrtiny jsme prohrávali dokonce o 16 bodů. Za nepříznivého stavu 29 : 13 jsem musel vzít oddechový čas a zamíchat sestavou.  V polovině utkání byl stav 37 : 25. Stále jsem věřil, že utkání můžeme otočit a domácí rozjeté družstvo dokážeme přibrzdit. Po přestávce šla na palubovku Veronika Skoupilová, která byla v obraně a na doskocích velmi platnou a nepostradatelnou hráčkou. Marie Křivová opět potvrdila, že je velkou bojovnicí a dokáže se vydat ze všech sil. Několika zisky míčů a asistencemi napomohla nastartovat své spoluhráčky. Eliška Doubravová, Veronika Hanáková a Eliška Hegrová konečně zapnuly na plný plyn o otočily výsledek  utkání v náš prospěch. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 10 : 27 a naše družstvo šlo do 5 bodového vedení 47 : 52. Poslední čtvrtina byla opět velmi dramatická a rozhodovalo se v koncovce. Domácí družstvo bylo stále na dostřel a mohlo vývoj utkání zvrátit. Naštěstí pro nás byly domácí hráčky pod tlakem a v závěr utkání takticky nezvládly. Ve druhém utkání jsme šli do vedení již od první minuty a stále jsme si po celé utkání udržovali mírný náskok. Domácí hráčky se opíraly o velmi dobrou střelbu za tři body. Nastřílely nám celkem 9 trojek. V polovině utkání jsme vedli o 4 body. Opět se nám vydařila třetí čtvrtina, kterou jsme vyhráli 17 : 23. Ve čtvrté čtvrtině to byly opět nervy. Dvě minuty do konce byl stav 77 : 78. V samé koncovce nás podržela Eliška Hegrová, která dokázala hrubé fauly trestat úspěšnými trestnými hody. Na závěr musím pochválit Elišku Hegrovou, která v druhém utkání nastřílela 41 bodů. Dala 4 trojky a trestné hody měla 9/9.  Získala 6 míčů a měla 4 asistence. Byla jednoznačně nejlepší hráčkou na hřišti a již dlouho jsem ji neviděl tak dobře zahrát, jako v druhém utkání. Eliška Doubravová a Veronika Hanáková odehrály dobré zápasy a škoda jen, že jejich herní projev je občas poznamenán zbytečnými ztrátami míčů. Martina Plháková i Sára Tomešová se v druhém utkání chytly příležitosti a byly velmi platnými hráčkami. Prosadily se i střelecky.“

Další utkání sehrají kadetky tentokrát doma.  „Naším soupeřem bude velmi silné družstvo z Lipníku. Hraje se v sobotu dne 14. listopadu ve sportovní hale na Tyršově stadionu v časech v 10.00 a druhé utkání ve 12.00 hod. Zveme všechny příznivce mládežnického basketbalu,“ dodává trenér Josef SitařUsmívající se

Autor: red., J. Sitař

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv