BASKET: Šumperk vs Havlíčkův Brod

19. března 2017 - 08:10

Juniorky U19

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Rozehranou sezonu nadregionální soutěže – oblast Východní Čechy 2016/2017 ukončilo družstvo TJ Šumperk v domácím prostředí s celekm Havlíčkova Brodu. V sobotu 18. března odehrála děvčata na domácí palubovce dva zápasy.

První utkání 11.00 hodin

TJ Šumperk vs TJ Jiskra H. Brod   60 : 50

Výsledek po čtvrtinách:  19:14, 35:23, 48:42

Střelci: Hegrová Eliška 13, Hanáková Veronika 7, Doubravová Eliška 7, Plhalová Šárka 6, Křivová Marie 5, Jandová Veronika 4, Plháková Martina 4, Tomešová Sára 4, Čadilová Dominika 4, Svítilová Eliška 4, Hauserová Katka 2, TH:10/6 tj. 60 procent;Trojky: Hegrová 1 a Křivová 1

Druhé utkání ve 13.00 hodin

TJ Šumperk vs  TJ Jiskra H.Brod   49: 54

Výsledek po čtvrtinách: 13:15, 21:32, 36:45

Střelci: Plhalová Šárka 12, Hegrová Eliška 11, Svítilová Eliška 8,  Čadilová Dominika 8, Hanáková Veronika 3,  Doubravová Eliška 3, Křivová Marie 2, Jandová Veronika 2, TH : 7/3  tj. 43 procent  Trojky Hegrová 3 a Plhalová 1

trenér Josef Sitař foto: archiv sumpersko.net

Komentář trenéra Josefa Sitaře: „V prvním zápase jsme nepustili soupeře  ani jednou do vedení. V sedmé minutě třetího období hry jsme vedli 46:30 a to byl  náš největší náskok.  Od tohoto okamžiku přišla na naše hráčky krize. Začaly chybovat v rozehrávce i při zakončení. Soupeř toho využil a trestal nás rychlými protiútoky i zlepšenou střelbou ze středních vzdáleností. Za tři minuty se náš 16 bodový náskok do konce třetí čtvrtiny rozplynul na rozdíl 6 bodů 48 : 42. Z naší hry se vytratila jiskra a nastoupila nervozita. Poslední čtvrtinu jsme odehráli v nejsilnější sestavě, která dokázala utkání dovézt do vítězného konce. Druhé utkání nebylo z naší strany vůbec bojovné. Soupeř se rychle dostal do mírného náskoku, který navyšoval až na 11 bodů. Zatáhl obranu pod koš a jen čekal na naši nepřesnou střelu, kterou si snadno doskočil a založil rychlý protiútok. Teprve ve čtvrté čtvrtině se naše hráčky vrátily ke hře z prvního zápasu. Za nepříznivého stavu 36 : 46 zlepšenou obranou dokázaly za šest minut zkorigovat stav na rozdíl jediného bodu 47:48. Do konce zbývaly čtyři minuty a našim hráčkám se již nepodařilo v nátlakové hře pokračovat. Hostující hráčka Vacková v závěru dala tři koše po sobě a tím rozhodla utkání.“

TJ Šumperk foto: archiv šumpersko.net

Bilance za končící sezonou oddílu TJ Šumperk: „Odehráli jsme celkem 16 zápasů. Z toho jsme dokázali šest krát zvítězit a deset krát jsme odešli poraženi. Domácí utkání s Novou Pakou jsme prohráli v prodloužení. Jedno utkání v Nové Pace jsme ztratili v posledních vteřinách. V Hradci Králové jsme prohráli střelou v poslední sekundě. Naše juniorky dokázaly odehrát velmi dobré zápasy, ale některá utkání je nezastihla v dobrém rozpoložení. O dalším působení juniorek se rozhodne do konce května,“ shrnul trenér Josef Sitař.

Autor: red., J. Sitař