Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami

01.06.2020 - Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami -...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

BASKET:Šumperské hráčky zvítězily nad jedním z favoritů soutěže

30. září 2013 - 08:43

Zpět na seznam článků

Druhá liga žen

BASKET:Šumperské hráčky zvítězily nad jedním z favoritů soutěže

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

V sobotu 28. září se odehrálo utkání, které splnilo očekávané - tvrdost, bojovnost a obrovské nasazení obou kolektivů děvčat. Hosté s novým trenérem, výraznou výškovou převahou pod koši, agresivní obranou po celém hřišti a výbornou střelbou ze střední vzdálenosti, domácí hráčky plnily taktické pokyny, dobře střílely a obzvláště v třetí a čtvrté čtvrtině rychlými protiútoky prokázaly, že vyhrát si zaslouží.

TJ Šumperk - SKB Zlín 73 : 54 (20:11, 38:25, 50:38)

Body:Podhorná Alexandra 18, Vlková Soňa 15, Eflerová Kateřina 14, Valentová Petra 10, Knířová Pavlína 7, Kohoutová Renáta 4, Čechová Tereza 3, Zelená Martina 2, Hejlová Vendula, Volková Markéta, Bubeníková Bára, Leštinská Petra

střelba 3b.:4 TH: 26/21, rozhodčí:Fanta Jiří, Plhák Radim

V utkání hostující hráčky vedly pouze v úvodu utkání 6:4, od této chvíle již na hřišti bylo domácí družstvo, které si stále udržovalo náskok 8 až 18 bodů. Přesto družstvo Zlína je jedním z horkých kandidátů na play off, svoji předvedenou hrou tam jistě patří a to potvrdilo i v Šumperku a předchozích dvou kolech, kdy porazili doma Poděbrady o 46 bodů a Pelhřimov o 22 bodů.

„Utkání bylo pro diváky velmi atraktivní a napínavé, přestože výsledek tomu neodpovídá, byl jsem si vědom, že nechat Zlín přiblížit nebo pustit do vedení, by mohlo být pro nás zlé. Jsou to zkušené hráčky, které pod vedením nového trenéra Ivana Fašánka dostaly do hry nejenom agresivitu v obraně, ale taktiku i velmi dobrou hru směrem na jejich vysoké hráčky pod koš. Jsem moc rád, že skvělý výkon předvedli i rozhodčí Plhák s Fantou, kteří udrželi utkání pevně v rukou a pískali většinu všeho, co do basketbalu nepatří, což velmi utkání prospělo. Potěšilo mě obzvláště, že jsme konečně začali plnit taktické úkoly, jak máme natrénováno v první a druhé čtvrtině, ale hlavně rychlé protiútoky ve třetí a čtvrté čtvrtině, proti vytažené agresivní obraně. V příštím kole jedeme na palubovku Příbora a tradičního rivala OSK Olomouc, který je nováčkem soutěže s velmi silným týmem. Přestože jsme je v přípravě před soutěží na turnaji v Ústí nad Orlicí porazili a turnaj vyhráli, neznamená to, že to bude lehké utkání, ale věřím, že uděláme vše pro postup do první šestky pro play off“, řekl po utkání trenér domácích Oldřich Sládek.

trenér Oldřich Sládek

Nedělní utkání bylo zrušeno, protože družstvo SK Voltage Bílovice n.Sv. se před týdnem odhlásilo a řeší se za ně náhrada.

Předehrou sobotnímu ligovému utkání bylo páteční utkání „B“ družstev Zlína a Šumperka ve Zlíně v rámci Oblastního přeboru střední Moravy.

Oba kluby zastávají stejnou strategii, druhá soutěž je pro mladé hráčky, které nedostávají v lize dostatek příležitostí a jsou doplněny hráčkami „A“ družstva, které ze studijních či pracovních důvodů, nemají možnost více trénovat. B družstvo vyhrálo ve Zlíně o 23 bodů po velmi dobrém výkonu 77:54 (12:15, 38:27, 62:42), body Hejlová Vendula 16, Eflerová Kateřina 15, Vlková Soňa 15, Kohoutová Renáta 11, Leštinská Petra 8, Bubeníková Bára 4, Zelená Martina 4, Krobotová Lucie 2, Volková Markéta 2

Autor: red.,O.Sládek

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.