BASKET: Šumperským ženám se v první lize nedaří

09. března 2015 - 23:59

Další čtyři prohry je poslaly směrem k sestupu

TJ Šumperk - Bižuterie Jablonec n.N. foto:sumpersko.net

Poslední dvoukolo základní části se odehrálo na palubovkách družstev z čela tabulky, které plně využívají hráček ženské basketbalové ligy. V Brně pouze v sobotu u vedoucího družstva první ligy se hrál vyrovnaný basketbal do poločasu. Následně domácí po chybách a neproměněných koších navýšili vedení a s přehledem vyhráli.

V nedělním utkání hráčky KP Brno chtěly vrátit šumperským porážku, kterou jim Šumperk uštědřil. Hned od začátku v sestavě s ligovými hráčkami bylo jasné, kdo bude tahat za delší konec. Domácí hráčky rozstřílely a rozběhaly hostující hráčky a již v poločase bylo hotovo.

TJ Šumperk - Bižuterie Jablonec n.N.

BK SŠMH Brno - TJ Šumperk 57:29 (18:10 29:18 42:26)

Valentová Petra 15, Podhorná Alexandra 5, Zelená Martina 4, Vlková Soňa 3, Vildová Linda 2, Hejlová Vendula, Knířová Pavlína, Leštinská Petra, Vavříková Zuzana

VALOSUN KP Brno B - TJ Šumperk 77:45 (27:15 46:23 67:29)

Vildová Linda 23, Podhorná Alexandra 5, Valentová Petra 4, Zelená Martina 4, Hejlová Vendula 3, Vavříková Zuzana 3, Vlková Soňa 3, Knířová Pavlína, Leštinská Petra

Na zahajovací utkání skupiny Play out byl nalosován největší aspirant na udržení Jablonec, který posílen o hráčky Trutnova Vondráčkovou a Patočkovou a se zvýšeným sebevědomím, kdy z posledních 7 kol 4x vyhrál. Poslední výhra byla o to zajímavější, že ještě 5 minut před koncem utkání v našem krajském městě Olomouci na palubovce SK UP prohrával cca o 12 bodů, nakonec vyhrál o 7 bodů.

V sobotním utkání se počítalo s vyrovnaným utkáním, ale zatímco hostující hráčky přijely v plné sestavě domácí lavička byla oslabená, a to nejenom o Míšu Dlouhou, Pavlu Knířovou, se zraněním nastupovala Petra Valentová a nakonec chyběl i nemocný trenér, kterého zastupovala také nehrající Katka Eflerová. A tak torzo se snažilo a bojovalo o každý míč, v první čtvrtině hostující hráčky dobře střílely z trojkové vzdálenosti a získaly rozhodující náskok pro vítězství.

FOTOGALERIE: Šumperk vs Jablonec n. N.

Nedělní odveta v Jablonci měla stejný průběh jako v sobotu, domácí odskočili ve skóre a získali náskok, který ale nebyl tak rozhodující. Přestože hostující hráčky prohrávaly až o 20 bodů, bojovaly a v čase 5:59 před koncem byl stav 50:47. Začalo drama, které vrcholilo 4. minuty před koncem 52:47, ale pak následovaly dvě chyby v přihrávkách a soupeřky zakončily z rychlých protiútoků. Opět odskočily bodově a po oddechovém čase hra o všechno přinesla pouze navýšení skóre po neúspěšných střelách až na 16 bodů.

TJ Šumperk - Bižuterie Jablonec n.N. 43:64 (15:24 27:39 39:51)

Vavříková Zuzana 12, Podhorná Alexandra 11, Zelená Martina 7, Valentová Petra 4, Vlková Soňa 4, Vildová Linda 3, Kohoutová Renáta 2, Hejlová Vendula, Knířová Pavlína, Leštinská Petra

Bižuterie Jablonec n.N. - TJ Šumperk 67:51 (17:11 35:23 50:32)

Vlková Soňa 16, Vildová Linda 12, Vavříková Zuzana 11, Podhorná Alexandra 5, Leštinská Petra 3, Knířová Pavlína 2, Zelená Martina 2, Hejlová Vendula

„Těžko se mi hodnotí utkání z postele, celé jsem sledoval nervózní na internetu, konzultoval s Katkou (Eflerovou) přes telefon, přesto, i když se holky snažily, moc mě mrzí, že jsem se nemohl věnovat týmu v přípravě i utkání a celé dva týdny ležel. Holky trénovaly, dělaly vše proto, aby se připravily dobře, nevyšlo to.  Máme ztrátu dvou vítězství a horšího skóre na Jablonec. V posledním dvoukole jedeme ven, takže čtyři utkání jsou ještě před námi, není konec“ smutně popisuje situaci trenér domácích Oldřich Sládek.

trenér Oldřich Sládek foto: archiv sumpersko.net

Trenér připojil také své smíšené pocity, které má  z dění v 1. lize: „Mrzí mě, že řídící orgán znehodnotil soutěž. Sice zrušil hostování Alishy Filmore do Jablonce, která nastoupila ve třech utkáních neoprávněně z důvodu chyby na svazu (Jablonec s ní 3x vyhrál), ale tím hrubě ovlivnil regulérnost soutěže, když ponechal výsledky a tím má dnes Jablonec místo 3 vítězství 6 a jak je vidět udělal vše potřebné k záchraně. Za neoprávněný start je normálně skreč utkání, oni rozhodli nepochopitelně jinak. Nejhorší je, že tím ovlivnili i play off, kdy by dvojice byly jinak. K tomu když připočteme v uvozovkách trocha podivné vítězství Jablonce v Olomouci, kdy není ani záznam z utkání…….“

Autor: red.,O.Sládek, foto:sumpersko.net