Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 25. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hejtmanství pomohlo trenérům

25.05.2020 - Hejtmanství pomohlo trenérům - Podpořilo také mladé...

Počasí

25.05.2020 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - Přeháňky-Déšť

26.05.2020 - Úterý

Teplota: 15 / 8 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

BASKET: Trenér Oldřich Sládek hodnotí účast šumperských žen v 1. lize

26. dubna 2015 - 15:38

Zpět na seznam článků

„Byla to ohromná zkušenost pro všechny!“

BASKET: Trenér Oldřich Sládek hodnotí účast šumperských žen v 1. lize

trenér Oldřich Sládek foto: sumpersko.net

První liga skončila pro šumperské basketbalistky o tomto víkendu dohrávkou s družstvem odsouzeným k sestupu Nymburkem, který stejně jako domácí prohrál rozhodující utkání na své palubovce s Jabloncem.

TJ Šumperk - Basketball Nymburk B foto: sumpersko.net

Domácí hráčky bojovaly o své osmé vítězství a již od začátku nenechaly nikoho na pochybách, že ho získají. Hostující družstvo navíc přijelo bez pendlů z A družstva, kteří hrají proti Trutnovu o třetí místo v nejvyšší ženské basketbalové lize. Šumperk odehrál již třetí utkání v řadě ve velmi dobré formě a dokázal, že umí dávat i koše, což v průběhu sezóny se ne vždy dařilo proti velmi kvalitním obranám.

TJ Šumperk - Basketball Nymburk B 71:46 (13:10 41:27 66:39)

body: Dlouhá Michaela 19, Valentová Petra 13, Vildová Linda 11, Vlková Soňa 11, Podhorná Alexandra 8, Vavříková Zuzana 5, Hejlová Vendula 4, Leštinská Petra

FOTOGALERIE: Šumperk vs Nymburk

střelba 3b.: 22/6:24/3 střelba 2b.: 55/23:40/15 TH: 10/7:12/7 doskoky: 45:40 chyby: 13:11

TJ Šumperk - Basketball Nymburk B foto: sumpersko.net

Výsledky utkání předchozího kola:

Sokol Nusle - TJ Šumperk 55:69 (11:22 26:36 36:51)

body: Dlouhá Michaela 19, Valentová Petra 19, Vildová Linda 15, Podhorná Alexandra 8, Hejlová Vendula 4, Vavříková Zuzana 2, Vlková Soňa 2, Knířová Pavlína, Leštinská Petra

střelba 3b.: 24/4:18/7 střelba 2b.: 44/13:40/21 TH: 22/17:11/6 doskoky: 39:28 chyby: 15:16

Basketball Nymburk B - TJ Šumperk 43:67 (9:19 15:29 31:45)

body: Dlouhá Michaela 11, Podhorná Alexandra 9, Valentová Petra 5, Hejlová Vendula 4, Vlková Soňa 3, Knířová Pavlína 2, Leštinská Petra 2, Vavříková Zuzana 2, Vildová Linda

střelba 3b.: 8/3:8/1 střelba 2b.: 18/5:25/14 TH: 15/7:11/7 doskoky: 13:20 chyby: 8:12


tabulka
 

Trenér šumperských žen, Oldřich Sládek, rozebírá účast v první lize.

trenér Oldřich Sládek foto:sumpersko.net

Umístění – sestup: „Část splněno, pět vítězství před sezónou – překročeno, zachránit se v soutěži – nesplněno. Je to i pro mě zklamání, protože holky hrály dobře, pouze ve střední části soutěže jsme si vybrali hluché místo a pokles formy, v rozhodujících utkáních jsem chyběl nejenom já, ale na to se nikdo neptá, soutěž jsme prostě neudrželi. Byla to ohromná zkušenost pro všechny“.

Soutěž: „Kvalita soutěže samozřejmě je na vyšší úrovni, setkávali jsme se na palubovkách s hráčkami, reprezentantkami juniorských kategorií, hráčkami nastupujících v nejvyšší soutěži včetně evropských soutěží, potěšující je, že většina našich hráček se s nimi mohla srovnat, přestože jsou pouze amatérkami, škoda utkání velmi vyrovnaných, která jsme nedokázali dotáhnout do vítězného konce, nemuseli jsme být v pásmu sestupu “.

Česká basketbalová federace: „Zklamání! Zcela neprofesionální přístup. Soutěž ovlivněna neodborným ba přímo diletantským způsobem. Dovolili start hráčky, která dle řádu nesměla požádat o hostování. Pracovník matriční komise tento start povolil a tím ovlivnil soutěž. Tato hráčka nastoupila v nejdůležitější části soutěže a posílila družstvo Jablonce, v pěti utkáních z toho tři utkání doma Jablonec vyhrál (Šumperk po prodloužení, Nymburk, Sparta Praha). Po připomínkování z naší strany STK předala stížnost Matriční komisi, která hostování zrušila. STK toto přijala, přesto rozhodla, že výsledky na hřišti ponechává v platnosti. Tím došlo k narušení soutěže, protože i nádstavbová část by vypadala jinak, Sparta Praha by měla jiného soupeře v play off. Jablonec by byl jinde a vše by bylo jinak. Uvidíme, jaký postup zvolí ČBF dál. Toto se přeci nemůže v druhé nejvyšší soutěži stát“.

Diváci: „ Šumperští diváci jsou známí po celé republice, ať je to v basketbalu i hokeji. Atmosféru na utkáních doma nám závidí všechny kluby. Děkuji všem za podporu po celou sezónu a těším se na ně i do budoucna“.

diváci

Sponzoři: „Nebýt podpory města Šumperk a pár společností podporujících basketbal, nedala by se taková soutěž hrát. Náklady se předběžně pohybovaly kolem 300 tisíc korun, což není tak moc oproti jiným klubům ligy, ale přesto se velmi těžko sháněly, velkou část si hráčky platí sami. Díky všem!"    

Hráčky: „Hodnocení provedeme s jednotlivými hráčkami po shrnutí statistik a výsledků na závěrečné schůzce, přesto díky všem (dle čísel na dresech) Martino Zelená, Vendulo Hejlová, Lindo Vildová, Petro Leštinská, Soňo Vlková, Pavlo Knířová, Míšo Dlouhá, Renčo Kohoutová, Zuzko Vavříková, Sašo Podhorná, Katko Eflerová, Petro Valentová, které jste odehrály celou sezónu a vytvořily společně s ostatními Renčou Horákovou, Terezou Čechovou, Šárkou Ševčíkovou, Eliškou Hegrovou i dalšími skvělý basketbalový kolektiv, každá z vás byla přínosem pro družstvo“.

TJ Šumperk foto: sumpersko.net

Realizační tým:  Usmívající se……musím ho pochválit a poděkovat, zvládl jsem to :-), i když to bylo obrovské sousto, nebýt skvělé spolupráce a pomoci Aničky Měrkové v organizaci domácích utkání a kluků z U19 a U17 (časomíra, zápis, měření akčního času, online technický zápis, online TV přenos pro TVCom a další) asi bych to nedal, zázemí fungovalo na profi úrovni, takto zabezpečená utkání neměly ani některé kluby pyšnící se nejvyšší soutěží. Zvláštní poděkování patří kapitánce Soni Vlkové, která mi skvěle pomáhala v organizaci tréninků a svým působením na celý kolektiv."

Soňa Vlková

Negativa: „Česká basketbalová federace a zcela neprofesionální přístup k řízení soutěží, dále chybí sportující mládež ve všech sportech, pro mě v ženském basketbalu obzvlášť alarmující a zranění Martiny Zelené, které nás hodně oslabilo“.

Pozitiva: „Skvělý kolektiv, jsem rád, že jsem mohl být jeho součástí, hráčky dokázaly nejenom mě, divákům, ale hlavně sami sobě, že jsou schopny tuto soutěž hrát a srovnávat se s nejlepšími českými hráčkami."

Co dál: „Otázka pro mě velmi těžká, sezóna byla hodně náročná a vysilující. Přiznám, že mimo obrovské pracovní vytížení v zaměstnání se musím dát i trocha zdravotně do pořádku, takže uvidíme, co přinesou další dny a měsíce."

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Autor: red., O. Sládek, foto: sumpersko.net

Fotogalerie

trenér Oldřich Sládek              foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.