BASKET ŽENY:Šumperk vs Strakonice.SROVNÁNO 1:1

05. května 2014 - 22:01

Basketbalistky vrátily rozhodnutí play off do Šumperka

Strakonice - TJ Šumperk zdroj foto:oddíl

V sobotu 3.května po skvělém výkonu hlavně v obraně se ve velmi kvalitním a tvrdém utkání podařilo šumperským děvčatům vrátit sérii zpět do Šumperka a potvrdit svůj cíl postoupit do 1.ligy.

Na sobotní pětihodinovou cestu k utkání do tří set kilometrů vzdálených Strakonic vyrazily šumperské hráčky s dostatečným předstihem již v ranních hodinách a tak měly dostatečný čas na přípravu před utkáním a odpočinek po cestě. Při určování sestavy na utkání bylo jednoduché rozhodnout, kdo pojede, protože hned tři hráčky se omluvily ze studijních důvodů a jedna z důvodů zdravotních. Sestavu ve složení Marťa Zelená, Saša Podhorná, Míša Dlouhá, Soňa Vlková, Petra Valentová, Katka Eflerová, Pavla Knířová a Petra Leštinská doplnila z B družstva Martina Sládková.

Šumperská děvčata si mohla vyzkoušet palubovku a koše v hale jednoho z historicky velmi úspěšných klubů nejvyšší ženské basketbalové ligy. Pohled na stěny plné reklam místní haly zřizované městem Strakonice napovídal, že o ženský basketbal ve Strakonicích je velký zájem a to nejen ze strany diváků, ale hlavně sponzorů.

Strakonice hala zdroj foto:oddíl

Již při rozcvičení bylo vidět, že obě družstva jsou odhodlána utkání vyhrát. Domácí sestavu vylepšili o další dvě hráčky.

Po čtvrté hodině odpoledne rozskokem rozhodčí utkání zahájili. První míč získal Šumperk, první útok Míša Dlouhá proměnila koš, druhý Saša Podhorná, když se přidala Soňa Vlková a Petra Valentová byl stav po první čtvrtině 7:15 pro hosty. Skvělá osobní obrana všech rozhodila nejlepší hráčky soupeřek, včetně nastoupivší hrající trenérky Konvičkové a z prvního utkání nejlepší hráčky Kláry Linhartové, která nedala ani bod.

Zahájení utkání zdroj foto:oddíl

Druhá čtvrtina měla pro šumperské hráčky impozantní nástup, trojkami Podhorné a Vlkové, koši Dlouhé v páté minutě stav 7:25, následně 11:28 a konečný stav po poločase 18:35 vypadal pro naše hráčky velmi nadějně. Linhartová i po druhé čtvrtině 0 bodů a bylo na ní vidět, že se trápí.

Do třetí čtvrtiny domácí nastoupili s velmi agresivní a tvrdou obranou o čemž svědčí i změna poměru ve faulech a střelba trestných hodů na straně hostujících hráček. Velkou škodou byla neúspěšnost proměňování (9/3), ale přesto stav ve čtvrtině 11:10 pro domácí (celkově 29:45) nahrávala děvčatům ze Šumperka.

Přestože domácí byli ve čtvrté čtvrtině vydatně povzbuzováni domácími fanoušky, pokračovala dobře pro hosty a v páté minutě stav 31:50, následně 46:57 a konečný výsledek s přehledem 52:61.

BK Czech coal Aldast Strakonice B - TJ Šumperk 52:61 (7:15 18:35 29:45)

střelba 3b.:6:5,střelba TH:21/12:33/18, fauly:24:26

Body:

Strakonice:Šindelářová Eva 13, Linhartová Klára 9, Babková Lucie 7, Krejčová Jolana 6, Kuncipálová Hana 5, Lukešová Petra 5, Konvičková Kateřina 4, Paroubková Zdeňka 3, Babková Radka, Reisingerová Věra

Šumperk:Valentová Petra 21, Dlouhá Michaela 14, Podhorná Alexandra 14, Vlková Soňa 6, Leštinská Petra 3, Zelená Martina 3, Eflerová Kateřina, Knířová Pavlína, Sládková Martina

TJ Šumperk

„Utkání patřilo opět do kategorie velmi těžkých a prověřilo sílu našeho kolektivu. Jsem moc ráda, že se podařilo splnit to, co jsem říkala po utkání v Šumperku, že uděláme vše, aby se série vrátila zpět. Škoda, že rozhodčí v závěru povolili až tak tvrdou místy i brutální hru, kdy postupně hřiště opouštěly moje spoluhráčky se zraněními v obličeji, aby se sebezapřením opět vracely a pokračovaly ve hře (Pavla a Míša). Nejhůře dopadly krvácející holky Katka Eflerová, která má tržnou ránu a zlomený nos a Petra Valentová.“ shrnula krátce utkání kapitánka Soňa Vlková, ke které se přidala Saša Podhorná: „Věřím, že se nám za čtrnáct dní doma podaří proměnit mečbol a zajistit pro šumperský basketbal vysněnou první ligu“.

Finále play of TJ Šumperk-BK Czech coal Aldast Strakonice B se odehraje v sobotu 17.května v 18hodin v hale Tyršova stadionu v Šumperku.

Autor: red.,O.Sládek