BASKET: Ženy mají za sebou předposlední dvoukolo v 1. lize

24. března 2015 - 13:55

„S předvedeným výkonem jsem spokojený,“ okomentoval kouč Sládek

TJ Šumperk zdroj foto: archiv

Basketbalistky čekalo předposlední dvoukolo v 1. lize a poslední na domácí palubovce. Družstvo se připravovalo od utkání s Jabloncem. Snaha o změnu stylu hry, zlepšení obrany a stále střelba, střelba s obranou. Trénink přinesl ovoce, ale pouze v nedělním utkání, jelikož Nymburk v sobotu nepřijel a požádal o odložení utkání z důvodu nedostatku hráček. Nad tímto se podivili všichni, kdo se zajímají o basketbal, protože družstvo Nymburka v neděli nastoupilo v Jablonci a utrpělo porážku 99:40.

Šumperské basketbalistky odpočaté začaly bojácně a pomalu se rozjížděly. Po první čtvrtině prohrávaly 14:20, ale bylo na hřišti vidět jiné družstvo. Hráčky aktivně bránily a pohyb v útoku byl hlavně v druhé čtvrtině za bodovou úspěšností.

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Druhou čtvrtinu jasně přehrály nuselské hráčky 16:6, dobře doskakovaly a hlavně bojovaly. Nusle v sobotu jasně porazily Jablonec s přehledem a tak se jejich úspěšnost a hra ve třetí čtvrtině zklidnila a výkonem se přiblížily k výkonu z předešlého utkání, hra se vyrovnala, přesto domácí stále navyšovaly skóre až do stavu 49:41.

Ve čtvrté čtvrtině to byla ze strany domácích smršť do 7. minuty 12:2 a následně nejvyšší rozdíl 61:43, který domácí hráčky dovedly ke svému pátému vítězství.

TJ Šumperk - Sokol Nusle 65:50

(14:20 30:26 49:41); 22.03.2015 10:00;

body: Vlková Soňa 17, Valentová Petra 16, Dlouhá Michaela 9, Podhorná Alexandra 8, Vildová Linda 8, Zelená Martina 4, Kohoutová Renáta 3, Hejlová Vendula , Knířová Pavlína , Leštinská Petra ; střelba 3b.: 28/8 střelba 2b.: 40/13 TH: 22/15 doskoky: 46:46 fauly: 20:21

trenér Oldřich Sládek foto: archiv sumpersko.net

"S předvedeným výkonem mohu být spokojený, holky hrály konečně to, co jsem si představoval. Stínem utkání bylo velmi bolestivé zranění Martiny Zelené. Doufám, že se dá brzo do pořádku, byla v tomto utkání hodně vidět, hlavně v obraně bojovala. Termín utkání s Nymburkem se bude hledat velmi těžko, protože nejbližší víkendy jsou obsazeny a za tři týdny jedeme k odvetě do Prahy a Nymburka" hodnotil po utkání trenér.

Autor: red.,O. Sládek