Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pátrání po utonulém vodákovi na Šumpersku

03.07.2020 - Pátrání po utonulém vodákovi na Šumpersku - Stále...

Počasí

03.07.2020 - Pátek

Teplota: 22 / 16 - obcasny-Déšť

04.07.2020 - Sobota

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

BĚH: Horská výzva spouští bezpečnou registraci

13. března 2020 - 16:53

Zpět na seznam článků

Letošní desáté sezóny

BĚH: Horská výzva spouští bezpečnou registraci

ilustrační snímek zdroj foto: archiv Patrik Pátek - HV

První závod Horské výzvy by měl odstartovat letošní desátou sezónu oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu za zhruba jeden a půl měsíce na Vysočině. Přestože stávající nouzový stav a opatření proti šíření koronaviru může úvod běžecké sezóny ohrozit, pořadatelé se rozhodli již v příštím týdnu spustit on-line registraci do prvních závodů.

Závodníci se ale žádných rizik obávat nemusí - o své peníze za startovné totiž nepřijdou. „Nikdo nemusí mít strach, veškeré přípravy na nový ročník jsou stále v plném proudu. Samozřejmě ale počítáme také s variantou, že nám situace nedovolí závod uskutečnit. Za všech okolností budeme plně respektovat nařízení vlády a nijak nebudeme riskovat zdraví závodníků. Na druhou stranu chceme ukázat, že jsme také připraveni na novou sezónu, a proto jsme se rozhodli od příštího týdne spustit on-line registraci do letošních závodů,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv Patrik Pátek - HV

Na webu závodu proto bude již v průběhu příštího týdne spuštěna on-line registrace do prvního až pátého závodu série. Pro šestý a sedmý závod bude otevřena až v průběhu sezóny. Přihlášky ale budou spuštěny bez jakéhokoli rizika. Startovné se totiž aktuálně platit nebude. „Celá řada pořadatelů podobných akcí má ve svých pravidlech různé klauzule o nevrácení startovného, pokud by nastala nenadálá situace, jako je třeba zrovna tato. My se takto obohacovat na startovném závodníků určitě nechceme a nebudeme. Aktuálně nejspíš nikdo v ČR přesně neví, jak se situace se šířením viru COVID-19 bude v Česku vyvíjet, takže by z našeho pohledu ani nebylo férové začít vybírat startovné. Zatím se tedy mohou milovníci běhu bezstarostně na webu závodu registrovat a jakmile se situace změní a bude stoprocentně jisté, že se daný závod uskuteční, pošleme registrovaným e-mailem zprávu, že mohou přistoupit k platbě a tím celou přihlášku dokončit a postavit se na start,“ upozornil na nová pravidla Pavel Zitta s tím, že je samozřejmostí, že pořadatelé budou průběžně o situaci informovat. „Věříme, že aktuální napjatá situace brzy odezní a všichni se ve zdraví sejdeme na startu závodů Horské výzvy. Do té doby děkujeme běžcům za pochopení i zachování přízně,“ dodal Pavel Zitta.

Podle původního plánu by se první závod letošního 10. ročníku Horské výzvy měl odehrát 24. a 25. dubna na Vysočině, která by již byla plnohodnotnou bodovanou zastávkou celé sedmidílné série. Ta by pak měla pokračovat o měsíc později (22. – 23. května) v Beskydech.

Zda se seriál bude moci rozběhnout podle navrženého itineráře, ukáží následující týdny a vývoj šíření koronaviru.

Autor: red., P. Pátek, zdroj foto: Patrik Pátek - HV

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv Patrik Pátek - HV

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.