Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

BĚH:Krkonošská výzva startuje za dva týdny

11. září 2016 - 14:35

Zpět na seznam článků

Horská výzva jde do finále

BĚH:Krkonošská výzva startuje za dva týdny

RP - Horská výzva foto: P. Pátek - PatRESS.cz

Seriál oblíbených horských běhů a trekingu pro veřejnost čeká poslední zastávka. Ta je na programu přesně za dva týdny v Krkonoších. Ale pozor! Výhodná on-line registrace končí už toto pondělí 12. září.

Pak bude možné se přihlásit už jen na místě v Peci pod Sněžkou. „Elektronické přihlášky uzavíráme v pondělí přesně ve 20 hodin. Kdo nestihne tento termín, nemusí zoufat, stále bude možné přihlásit se na místě, nicméně s tím už odpadá celá řada výhod jako třeba možnost získání pamětního trička v patřičné velikosti,“ připomněl ředitel závodu Pavel Zitta.

RP - Horská výzva foto: P. Pátek - PatRESS.cz

Krkonošská výzva je závěrečnou pátou v pořadí letošního šestého ročníku oblíbeného seriálu. Na programu nemohou chybět klasické tři závodní distance Long (70,1 km), Half (34,8 km) a Short (18,3 km) a s nimi nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou (5,2 km), při kterém je polovina startovného určena pro malého Kubíka trpícího vrozenou svalovou dystrofií. „Závěrečná zastávka je poslední možností získat cenné body do celkového hodnocení, takže věřím, že se tu setká opravdu velmi početné startovní pole a současně i velká skupina milovníků pohybu v horách, která nám pomůže získat co nejzajímavější příspěvek pro Kubíkovu léčbu. Atmosféra v Krkonoších bývá vždy parádní, ostatně jako i u ostatních našich závodů, takže každý si tu opět může najít tu svoji výzvu a důvod, proč tentokrát dorazit,“ zve do Krkonoš Pavel Zitta.

Závod startuje tradičně nejprve královskou distancí Long v pátek 23. září pět minut před půlnocí z Pece pod Sněžkou. Od Javoru se běžci vydají na Tetřeví boudy, Liščí cestu, Klínové boudy, Špindlerův mlýn, Vodovodní cestou na Horní Mísečky, odkud zamíří na Labskou boudu, Mužské kameny, Pod Petrovkou na Lužickou boudu, Luční boudu přes Obří důl do Pece pod Sněžku, kde ale trať pokračuje na Růžohorky, Portašovy boudy a přes Velkou Úpu už do cíle v Peci pod Sněžkou.

Na další trasy se účastníci vydají v sobotu – „halfisté“ vybíhají v 9 hodin a „shortisté“ hodinu po nich. Ve čtvrt na jedenáct vychází Pochod s Mixitou. Pouze trasa Long se z bezpečnostních důvodů jde ve dvojici, ostatní distance jsou vypsány pro jednotlivce, takže na každé trase jsou kategorie – muži, ženy, na Longu ještě mix a dále dogtreking mužů a žen, tedy běžců se psem.

RP - Horská výzva foto: P. Pátek - PatRESS.cz

Přestože už na místě bude v sobotních odpoledních hodinách vcelku jasné, kdo jak si vedl, pořadatelé opět připravili celkové slavnostní vyhlášení letošního ročníku při cestovatelském festivalu Obzory v Praze, který se koná na pražské filozofické fakultě UK v sobotu 12. listopadu. „Samozřejmě, že všichni dekorovaní dostanou víkendovou vstupenku v hodnotě čtyři sta padesáti korun zcela zdarma,“ dodal ředitel závodu Pavel Zitta.

Autor: red., P. Pátek

Fotogalerie

RP - Horská výzva                   foto: P. Pátek - PatRESS.cz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.