Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Srazil cyklistu a od nehody ujel

24.07.2024 - Srazil cyklistu a od nehody ujel - Tragická dopravní...

Počasí

24.07.2024 - Středa

Teplota: 22 / 17 - Bouřky

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 13 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

BĚH: Startuje nová série běžeckých závodů po českých pohořích

23. dubna 2017 - 09:37

Zpět na seznam článků

Horská služba je jedním z partnerů

BĚH: Startuje nová série běžeckých závodů po českých pohořích

ilustrační snímek zdroj: web7pohori.czvodě zdroj: web

Zcela nová série závodů nazvaná „7 pohoří“ začíná svou tradici v letošním roce, a to prvním závodem už v sobotu 29. dubna v Jizerských horách. Hlavními partnery série jsou francouzská trailrunningová značka a Horská služba České republiky. Seriál závodů provede jeho účastníky postupně všemi sedmi významnými pohořími České republiky.

7 pohoří - informace o závodě zdroj: web 7pohori.cz

Organizace série, trasování a výběr lokalit probíhá ve spolupráci se členy Horské služby. V rámci seriálu byly vybrány trasy výhradně v členitém horském terénu, tedy jen přírodou.

Některá úseky jednotlivých závodů přitom povedou cestami, kam se za normálních okolností lidé nedostanou. Běžci se tak mohou těšit na nezvyklé scenérie známých hor. „Dané tratě jsme ve spolupráci s firmou Raidlight plánovali tak, aby každý běžec měl možnost otestovat svou fyzičku a možná ho závod přesvědčil, aby se stal součástí týmu Horské služby. Plánované tratě jsou totiž stejně obtížné jako fyzické zkoušky členu Horské služby,“ říká Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky a ředitel série závodů.

Terénní ráz a horské klima ale není určeno jen zdatným trailranningovým nadšencům. „Připraveny jsou vždy dvě varianty, kratší trasy s délkou vždy lehce nad deset kilometrů s převýšením cca 500 m a trasy nad dvacet kilometrů s převýšením okolo 1000 m,“ tiskový mluvčí Radek Zeman.

Na své si tak přijde i široká veřejnost a děti. Právě pro děti je zdarma připravený doprovodný program a mini orientační běh, který není postaven na výsledném čase, ale na oblíbené soutěži České hory, kterou Horská služba ČR motivuje rodiny s dětmi k návštěvám českých hor. „Pro celkové vítěze běžecké série na tratích 10+ a 20+ v ženské i mužské kategorii bez ohledu na věk je připravena speciální cena – zájezd na trailový závodní víkend do Francie do sídla značky Raidlight v srdci hor Massif de Chartreuse – Chartreuse Trail Festival,“ sdělil mluvčí Zeman.

7 pohoří - seznam závodů zdroj web:7pohori.cz

Firmu RaidLight založil v roce 1999 Benoit Lavale, špičkový vášnivý běžec, který se zúčastnil více než 100 ultramaratonů na všech kontinentech Země, zároveň byl součástí francouzského národního trail-runningového týmu. Benoit Laval je nejen významným trailovým běžcem, ale zároveň i textilním inženýrem. Díky tomu už od počátku existence značky navrhuje vybavení a oblečení určené výhradně pro trail-running a ultra trail.

Autor: red., R. Zeman

Fotogalerie

ilustrační snímek          zdroj: web7pohori.czvodě      zdroj: web

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.