Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský zámek

22.05.2019 - Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský...

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Baby Balet Praha po roce opět v šumperském divadle

21. února 2017 - 10:04

Zpět na seznam článků

Vítej na světě

Poetický název „Vítej na světě“ nese nový celovečerní rodinný balet v interpretaci souboru Baby Balet Praha, který je složený z nejlepších konzervatoristů Tanečního centra Praha a je jedním ze tří takto unikátních profesionálních tanečních těles v Evropě.

Světové premiéry této taneční inscenace proběhly 2. a 5. února loňského roku ve Stavovském divadle v Praze. Zkušený autorský tým mapuje pět životních etap: narození, dětství, školu, pubertu a dospělost.

V představení jsou využity moudré a poetické texty písní Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Projekt tanečního divadla „Vítej na světě“ vznikl na námět Vlasty Schneiderové, ředitelky konzervatoře Taneční centrum Praha, která přizvala ke spolupráci nejzkušenější členy tradičního tvůrčího týmu Baby Baletu Praha Pavlu Königsmarkovou, Natálii Houskovou a Agurtzane Pérez Olóriz, autorem kostýmů je Roman Šolc, scénografii vytvořil Viktor Svidró. Technickou spolupráci zajistili Vladimír Sojka a Ondřej Urban. Producentem díla je studentská umělecká agentura Mezinárodní centrum tance.

pozvánka zdroj: DŠ

V šumperském divadle se představí 9. března od 17 hodin.

Pro žáky základních a střední je v podání stejného souboru připraveno představení „Jak se dělá tanečník“ hned na následující den 10. března v 9.00 a 11.00 hodin.

Choreografie tohoto pořadu mapuje nejvýznamnější období a umělecké osobnosti taneční historie od vzniku scénického tance na sklonku renesance až po tvorbu současných choreografů v doprovodu hudby nejvýznačnějších skladatelů. Je to například W. A. Mozart, Igor Stravinskij, Antonín Dvořák, J. S. Bach, P. I. Čajkovskij, Leoš Janáček, Sergej Prokofjev, Georges Bizet, F. Mendelsson – Bartholdy, Nicolo Paganini ale i hudebníci jako Aretha Franklin, John Lennon, Zuzana Navarová, Jaromír Nohavica, Jaroslav Ježek nebo lidové, tradiční písně.

Autor: red., T. Mládková

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.