Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský zámek

22.05.2019 - Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský...

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Bambiriáda v Zábřehu připravila zajímavý program

16. května 2012 - 10:17

Zpět na seznam článků

Uskuteční se pod mottem „Nadšení a zkušenost“ ve dnech 25.- 27. května

Bambiriáda v Zábřehu připravila zajímavý program

Bambiriáda 2011 zdroj:DDMKrasohled

Bambiriáda se v letošním roce pokusí o propojení světa dětí a těch „dříve narozených“ – seniorů. "Hlavním cílem Bambiriády zůstává prezentace neziskových organizací a jejich celoroční pravidelná činnost, navíc chce být prostředníkem a podpořit neformálním způsobem mezigenerační dialog a pochopení. Měl by to být náš příspěvek k Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity," říká Jana Valová, ředitelka DDM Krasohled, který celou akci organizuje.

Bambiriáda 1

Velmi pestrý program osloví všechny věkové kategorie. Nejen, i ti dříve narození, se mohou zapojit do rukodělné činnosti v Bambidílně a vrátit se do doby, kdy se hračky vyráběly podomácku. Zajímavá a hezká budou také pódiová vystoupení, vždyť na nich budou děti prezentovat to, co se v minulém období naučily ve svých oddílech či kroužcích.

Prezentovat se budou organizace: Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh, Sbor dobrovolných hasičů Skalička, Zábřeh, JUNÁK – Svaz skautů a skautek ČR, SPOLEK METODĚJ Zábřeh, Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí – KLUB Čtyřlístek, DDM MAGNET Mohelnice, DDM Vila Doris Šumperk, Pionýři Olomouckého kraj, Dětský svět Zábřeh o. s., ČČK Zábřeh, Royal Rangers, SONS Šumperk, Klub českých turistů OK, Magnus Orienteering a NZDM NITKA Zábřeh. Domluvené jsou volné stupy na zámek Skalička,

zámek Skalička

farmy Pivoňka Povoním, rekreační středisko Bozeňov a Den otevřených dveří v Hasičském záchranném sboru Zábřeh.

I v letošním roce se bude na Bambiriádě v Zábřehu podílet PČR, Městská policie Zábřeh, Hasičský záchranný sbor Zábřeh a Armáda České republiky. Policie ČR v Zábřehu připravila Den otevřených dveří na pátek 25.května od 9.00 do 15.00 hodin. Příslušníci předvedou policejní techniku a vybavení při práci policisty, a to na obvodním oddělení na Postřelmovské ulici. Městská policie otevře své dveře všem zájemcům na služebně v ulici Tunklova 5 v Zábřehu v pátek 25.května od 10.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 15.00 hodin.

Bambiriáda 3

Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, územní odbor Šumperk umožní prohlídku stanice v Zábřehu na ulici Zahradní, a to v sobotu a v neděli 26. a 27. května od 9.00 do 12.00 hodin. S Bambiriádou, která se koná v Zábřehu spolupracuje Krajské velitelství Olomouc. "Bez jejich pomoci si už jen velmi těžko dovedeme představit, jak bychom vybudovali celé zázemí „Bambiriádní vesničky“, vysvětluje Jana Valová.

"Mimo této pomoci se můžete těšit na ukázku vojenské techniky příslušníky vojenského útvaru Libavá a ZOM Štěpánov. Předvádět zde bude Land Rover Defender, Tatra T-810, z pěchotních zbraní samopal SA-58, kulomet LK-52/57, RPG-7 a další. Zájemci o střelbu si budou moci vyzkoušet umění na na laserové střelnici," doplnila Jana Valová. Armáda bude přímo ve Wolkerových sadech po oba prezentační bambiriádní dny – 25. a 26. května. Nad Bambiriádou převzali záštitu ministr obrany Alexandr Vondra a armádní generál Vlastimil Picek.

 

 

Autor: red.,j.v.

Fotogalerie

Bambiriáda 2011    zdroj:DDMKrasohled

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.