Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 23. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře

22.07.2019 - VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře -...

Počasí

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 27 / 18 - Oblačno

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Bazary, zastavárny. I zde zboží můžete reklamovat!

15. září 2016 - 11:52

Zpět na seznam článků

ČOI během tří měsíců zkontrolovala 193 provozovatelů

Bazary, zastavárny. I zde zboží můžete reklamovat!

ilustrační snímek zdroj: čoi

Bazary a zastavárny jsou častým cílem spotřebitelů, kteří chtějí z různých důvodů koupit nebo prodat již použité zboží. Ve většině případů však kupující nepředpokládá, že i zboží z bazaru a zastavárny podléhá reklamačnímu řádu. Doba pro uplatnění práva z vadného plnění u použitého spotřebního zboží je úplně stejná jako u zboží nového, pokud si strany neujednaly její zkrácení na polovinu.

Česká obchodní inspekce provedla ve druhém čtvrtletí tohoto roku kontroly u 193 provozovatelů, kdy ve 108 případech zjistila porušení zákona. „Bylo pravomocně uloženo 117 pokut v celkové výši 255 tisíc korun. Porušení právních předpisů se nejčastěji týkalo informování spotřebitele o rozsahu, podmínkách, způsobu a místě reklamace a povinnosti vyznačit v dokladu o zakoupení, že se jedná o výrobek použitý nebo s vadou,“ informoval mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.      

Třetinu kontrol provedli inspektoři ČOI ve spolupráci s živnostenskými úřady. V jedenácti případech ve spolupráci s policií. Výsledky potvrdily opodstatněné opakování kontrolních akcí. „Za stejné období v uplynulém roce jsme zjistili téměř stejnou četnost zjištěných porušení  a nemají klesající tendenci,“ informoval mluvčí.

 

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.