Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 15. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Střet dvou cyklistů v Dolních Studénkách

15.07.2019 - Střet dvou cyklistů v Dolních Studénkách - Policie...

Počasí

15.07.2019 - Pondělí

Teplota: 23 / 10 - PoloJasno

16.07.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Během pěti hodin hasiči v kraji vyjeli k více než stovce událostí

11. července 2017 - 07:40

Zpět na seznam článků

Kvůli bouřkám

V pondělí 10. července mezi půl sedmou a jedenáctou hodinou večer vyjeli hasiči v Olomouckém kraji celkem k více než stovce událostí spojených s bouřkami a silným větrem, který je doprovázel. 

Od třiadvacáté hodiny do dnešního rána se situace na Prostějovsku postupně stabilizovala. „Voda ze sklepů začala opadat nebo ji hasiči odčerpali. Do půlnoci se podařilo vyřešit veškeré události, které nám byly v průběhu podvečera oznámeny na krajské operační středisko,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Olomoucký kraj - zásah hasičů zdroj foto: HZS Olk

Ve Smržicích hasiči nechali preventivně asi sto pytlů s pískem. „Kdyby voda stoupala, pytle by se použily jako hráze u rodinných domů. Voda však postupně odtékala přirozenou cestou, kanály a příkopy u silnice. Na místě přesto zůstaly ještě čtyři jednotky hasičů, které podle potřeby občanů prováděly čerpání sklepů a kotelen,“ informovala mluvčí.

Olomoucký kraj - zásah hasičů zdroj foto: HZS Olk

Také v okolí Krasického rybníka se situace stabilizovala, voda začala odtékat korytem potoka a rybniční výpustí.

Za pět hodin (od 18:30 do 23:30 hodin) řešili hasiči 117 událostí. „V terénu byly nasazeny dvě profesionální jednotky a osmnáct jednotek sborů dobrovolných hasičů z Prostějovska a Olomoucka. Tento počet událostí řeší hasiči v Olomouckém kraji běžně za týden,“ sdělila Vladimíra Hacsiková, která dodala: „Ráno zmonitorujeme situaci a zmapujeme místa, kde bude potřeba ještě nasadit jednotky hasičů.“

Autor: red., V. Hacsiková

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.