Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 25. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze

25.05.2022 - Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze - Prvenství...

Počasí

25.05.2022 - Středa

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

26.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Během tří dnů rozvezou hasiči po kraji sedm tisíc dávek očkovací vakcíny

30. března 2021 - 10:55

Zpět na seznam článků

Proti pandemii

Během tří dnů rozvezou hasiči po kraji sedm tisíc dávek očkovací vakcíny

Rozvoz očkovacích vakcín po Olomouckém kraji zdroj foto: HZS OLK

V úterý 30. března převzali hasiči ve Fakultní nemocnici v Olomouci a zahájili rozvoz očkovací vakcíny proti onemocnění COVID-19.

Směřuje k praktickým lékařům. „Celkově během tří dnů předáme sedm tisíc dávek do devadesáti čtyř ordinací na území Olomouckého kraje. V úterý jsme začali v Olomouci a následně dva automobily s dvoučlennou posádkou hasičů zamířily na Přerovsko a Prostějovsko. Během prvního dne zvládnou třicet osm zastávek,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Ve středu zamíří posádky hasičů na Šumpersko a Jesenicko. Ve čtvrtek bude na řadě okres Olomouc. „Vakcínu převážíme vždy za velmi přísných technických podmínek ve speciálních lednicích, které nám zapůjčila fakultní nemocnice. Dodržujeme také přesný časový harmonogram. Za tři dny najezdí naše posádky v kraji téměř tisíc kilometrů,“ informovala Lucie Balážová.

Rozvoz očkovacích vakcín po Olomouckém kraji zdroj foto: HZS OLK

Rozvoz očkovacích vakcín po Olomouckém kraji zdroj foto: HZS OLK

Rozvoz vakcíny zajišťují hasiči na základě požadavku krajského úřadu a ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Olomouci. „Kromě rozvozu vakcíny pomáháme v boji proti pandemii COVID-19 také tím, že máme téměř půl roku v akci plně vytížené dva mobilní odběrové týmy, které zajišťují terénní odběry v kraji. Od října naši příslušníci odebrali téměř sedm tisíc vzorků. Najezdili při tom po kraji přes 33 tisíc kilometrů,“ upřesnila mluvčí.

Hasiči pravidelně též dezinfikují veřejné budovy. „Nově dekontaminujeme každý pracovní den očkovací centrum v Prostějově. Trasujeme na okresních hygienických stanicích, zajišťujeme distribuci osobních ochranných prostředků a zabezpečujeme zázemí pro zdravotníky v odběrových místech,“ doplnila Lucie Balážová.

Autor: red., L. Balážová, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

Rozvoz očkovacích vakcín po Olomouckém kraji    zdroj foto: HZS OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.