FOTO
Rakousko
FOTO
Středa 03. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal policejní hlídku

02.06.2020 - Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal...

Počasí

03.06.2020 - Středa

Teplota: 21 / 10 - PoloJasno

04.06.2020 - Čtvrtek

Teplota: 22 / 8 - Bouřky

Rakousko

Během tří hodin zastavily policejní hlídky 75 vozidel

17. května 2020 - 09:59

Zpět na seznam článků

Z nich 28 řidičů se dopustilo přestupku

Během tří hodin zastavily policejní hlídky 75 vozidel

DBA Olomoucký kraj zdroj foto: PČR

Krajská součinnostní dopravně bezpečnostní akce se uskutečnila v pátek 15. května v odpoledních hodinách. Byla zaměřená především na kontrolu dodržování předepsané rychlosti jízdy motorových vozidel, ale také na kontrolu způsobu jízdy vozidel, dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technického stavu motorových vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o silničním provozu.

Akce proběhla od patnácti do osmnácti hodin na Přerovsku. „Přerovské dopravní policisty posílily hlídky z dopravních inspektorátů Olomouc, Prostějov, Šumperk, z dálničního oddělení Kocourovec a také z oddělení silničního dohledu odboru služby dopravní policie krajského ředitelství,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marie Šafářová, která upřesnila: „Akce byla vyhlášena v rámci preventivních opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, ve snaze snížit počet tragických dopravních nehod a nehod s vážnými následky a v neposlední řadě ve snaze ovlivnit přetrvávající nekázeň účastníků provozu na pozemních komunikacích.“

DBA Olomoucký kraj zdroj foto: PČR

Během tří hodin policejní hlídky zastavily a kontrolovaly celkem sedmdesát pět vozidel. „Zjistily dvacet osm dopravních přestupků, z toho dvacet pět bylo vyřízeno pokutami v příkazním řízení ve výši 15 tisíc korun a tři budou k dořešení postoupeny příslušnému správnímu orgánu,“ informovala Marie Šafářová.

Podle sdělení mluvčí se ve čtyřiadvaceti případech jednalo o překročení maximální povolené rychlosti. Policejní hlídky také v rámci akce zjistily čtyři vozidla v nevyhovujícím technickém stavu.

Autor: red., pis., zdroj foto: PČR

Fotogalerie

DBA Olomoucký kraj             zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

Památkově chráněný most slouží dopravě v hlavním městě již od roku 1850

Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací stanice

Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací stanice

Zranění naštěstí nezpůsobil ani sobě ani žádné další osobě

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.