Pondělí 28. května 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Trojice herců na vlně společné improvizace v Divadle Šumperk

27.05.2018 - Trojice herců na vlně společné improvizace v Divadle...

Počasí

prehanky-dest

28.05.2018 - Pondělí

Teplota: 25 / 15 - Přeháňky-Déšť

polojasno

29.05.2018 - Úterý

Teplota: 24 / 15 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Běžci míří na Šumavu

14. července 2017 - 12:08

Zpět na seznam článků

Na třetí zastávku Rock Point – Horské výzvy

Běžci míří na Šumavu

RP - Horská výzva 2016 foto: PatRESS.cz

A je to tu! Další zastávka s kompletně změněnou trasou tak, aby si ji běžci užili. Seriál horských běhů a trekingu pokračuje přesně za týden na Šumavě. A běžci se skutečně mají na co těšit.

Velké nadšení zavládlo po předchozím závodě v Krušných horách a i šumavský díl má svědomí ambasador závodu, zkušený běžec Tomáš Bystřický. Tentokrát ji připravoval s šéfem Horské služby, takže o atraktivním dílu nemůže být pochyb. „Jsem mimořádně nadšený z toho množství pozitivních ohlasů na letošní změny tras. V Krušných horách to bylo markantní. Běžcům se nové tratě hodně líbí. Podařilo se nám odstranit převážnou část asfaltových úseků. Ty jsou dnes už jen nezbytnou součástí, když převažují tak oblíbené trailové pasáže. Běžci si více užívají cest, lesů a luk, prostě poznávají opravdové krásy zákoutí českých hor. Nejinak tomu bude i teď na Šumavě, kde kluci odvedli skvělou práci,“ chválí si změny Pavel Zitta, ředitel seriálu RP – Horská výzva.

Série horských běhů a trekingu pro širokou veřejnost má letos na každý závod svého ambasadora, který trasám vždy vtisknul výrazně větší atraktivitu. Zkušení běžci navíc účastníkům dopředu radí, jak se připravit a jak se se závodem co nejlépe „poprat“. Nadcházející třetí závod, který startuje v Železné Rudě příští týden (21. a 22. července), připravoval právě ultraběžec Tomáš Bystřický spolu s velitelem Horské služby Šumava Michalem Janďurou.

RP - Horská výzva 2016 foto: PatRESS.cz

Na běžce znovu čekají tři délky tras – Long (67,3 km), Half (43,3 km) a Short (18,6 km) a navíc téměř pětikilometrový nesoutěžní Pochod s Mixitkou. Ten je určený veřejnosti, která nemá chuť soutěžit, ale naopak ráda pomůže dobré věci. Polovina startovného z benefičního pochodu poputuje na konto Elišky, u které kvůli nedostatku kyslíku při porodu došlo k těžkému poškození mozku. Stále se do akce může každý přihlásit a to na místě v den jejího konání. „Sám jsem Horskou výzvu několikrát běžel, ale letos bude Šumava jiná, bude hezká a náročná. Už nevede po asfaltu, ale jen po turistických trasách i mimo ně, tak ji pojďte zkusit,“ zve do Železné Rudy ambasador Tomáš Bystřický.

První závod startuje tradičně v pátek za pět minut půlnocí, kdy se na trasu ve dvojicích vydají běžci Longu. Na rozdíl od Krušných hor je královská trasa v porovnání s loňským rokem o zhruba osm kilometrů kratší. O to ale krásnější a rozhodně těžší. „Každý, kdo si pamatuje na ten mnohakilometrový asfalt od startu, rovnou na něj může zapomenout. Ten už se už v žádné trase neobjeví! Letos budeme startovat rovnou do kopce k hotelu Belveder. Vůbec prvních zhruba 25 km bude samý kopec,“ usmál se škodolibě Bystřický vědom si lákavých změn, díky kterým si běžci šumavskou „Výzvu“ opravdu užijí. „Oproti loňsku je nová trať úplně jiný kafe. Už teď se těším na reakce,“ nabádá k účasti Bystřický.

RP - Horská výzva 2016 foto: PatRESS.cz

Long je opět jedinou distancí, kde se běží ve dvojicích nebe v kategorii dogtreking se psem. Na ostatní trasy už mohu vyběhnout i samotní jednotlivci. Připraveno je na dvě desítky kategorií.

Střední trasa Half startuje v sobotu 22. července v 9 hodin, o hodinu později nejkratší Short a Pochod s Mixitkou vychází v 10:15 hod. „U nás nevyhrávají jen ti nejrychlejší. Horská výzva je totiž o překonání vlastních limitů, vlastní lenosti a zkrátka cílů, které jsou pro každého jiné. I proto má šanci v tombole naprosto každý vyhrát některou z atraktivních cen od renomovaných firem, které nejlepším pak bude předávat starosta Železné Rudy Michal Šnebergr. Tak přijeďte na Šumavu a dejte Výzvu,“ burcuje Pavel Zitta.

Autor: red., P. Pátek, foto: PatRESS.cz

Fotogalerie

RP - Horská výzva 2016            foto: PatRESS.cz

Další články z rubriky

Třinec Sharks vs Šumperk Dietos 38:0

Třinec Sharks vs Šumperk Dietos 38:0

Reportáž ze zápasu amerického fotbalu

Šumperský GK závodil na Slovensku

Šumperský GK závodil na Slovensku

Report ze závodu v Popradu

Šumperští tanečníci jsou úspěšní na domácích i mezinárodních soutěžích

Šumperští tanečníci jsou úspěšní na domácích i mezinárodních soutěžích

Klub má třicet aktivních členů a rád přivítá další zájemce

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.