Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

22.10.2021 - Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu...

Počasí

23.10.2021 - Sobota

Teplota: 9 / 4 - Oblačno

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Běžci se mohou registrovat do závodů Horské výzvy

19. února 2016 - 12:55

Zpět na seznam článků

Oficiálně tím byla zahájena nová sezóna

Běžci se mohou registrovat do závodů Horské výzvy

RP-Horská výzva 2015 foto: Jakup Cejpek - archiv HV 2015

Milovníci pohybu v horách se již nyní mohou přihlásit do úvodních čtyř závodů z pěti zastávek, které letošní série oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu Rock Point – Horská výzva nabízí. Pořadatelé tento týden spustili registrace do závodů letošního 6. ročníku. 

RP - Horská výzva 2016

První závod je na programu v květnu v Krušných horách. „Otevřením registrace jsme odstartovali šestý ročník. Přihlásit se je možné k prvnímu kvartetu běhů, který již máme prakticky po všech stránkách připraven a zajištěn. Registraci k závěrečné štaci v Krkonoších budeme otevírat až v průběhu závodní sezóny, protože zde stále jednáme nad variantou trasy. Už dříve jsme dali slib, že dokud nebudeme mít trať potvrzenou, nebudeme zvát účastníky k přihláškám a to samozřejmě hodláme dodržet,“ prohlásil Pavel Zitta, ředitel Rock Point – Horské výzvy.

ředitel závodu Rock Point - Horská výzva Pavel Zitta foto: Jakub Cejpek - archiv HV 2015

Na běžce letos čeká hned několik novinek. Poběží se na pěti zastávkách od května vždy každý měsíc.

Na úvod účastníci poznají Krušné hory, dále premiérově Beskydy, následovat budou Jeseníky nově se startem na Červenohorském sedle, čtvrtý díl je v srpnu zavede na Šumavu a v září seriál vyvrcholí v Krkonoších. I tentokrát se běží na třech různě dlouhých trasách – Short, Half a královská Long.

RP-Horská výzva 2015 foto: Jakup Cejpek - archiv HV 2015

První dvě nejkratší distance jsou věnovány nově jednotlivcům, pouze dlouhá trať, která startuje v noci, zůstala pouze pro dvojice. „Zrušení kategorie dvojic na prvních dvou délkách s sebou zpočátku přineslo určitou vlnu nevole, nicméně na druhou stranu to mnozí kvitovali. Věřím tedy, že to veřejnost spíše ocení, protože tak každý může vytvořit i větší skupinku, která se bude vzájemně hecovat a podporovat, nebo naopak si každý bude moci běžet zcela své vlastní tempo. Z bezpečnostních důvodů jsme ale k tomuto kroku neuchýlili na nejdelší trati, kde je start dvojice podmínkou,“ dodal Pavel Zitta.

Autor: red., P. Pátek

Fotogalerie

RP-Horská výzva 2015          foto: Jakup Cejpek - archiv HV 2015

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.