Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 25. září 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci Pars Šumperk vs HC Dukla Jihlava 1:4

25.09.2022 - Draci Pars Šumperk vs HC Dukla Jihlava 1:4 - Reportáž ze...

Počasí

25.09.2022 - Neděle

Teplota: 14 / 8 - obcasny-Déšť

26.09.2022 - Pondělí

Teplota: 15 / 9 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Běžkaři mohou od letošní sezóny sledovat rolby online

23. prosince 2012 - 10:33

Zpět na seznam článků

Rolby budou udržovat 380 kilometrů

Běžkaři mohou od letošní sezóny sledovat rolby online

Běžkaři mohou od letošní sezóny sledovat rolby online zdroj foto:B.Haušková

Na více udržovaných lyžařských běžeckých tras a online informovanost o jejich úpravě, se mohou v letošní zimní sezóně těšit milovníci bílé stopy v Jeseníkách. Rolby budou brázdit hory ve 13 lokalitách a udržovat na 380 kilometrů. Ve srovnání s loňskou sezónou se počet kilometrů zvýší zhruba o dvacet procent.

Běžkaři nemusí spoléhat na dobrou koordinaci, ale sami si od letošního roku mohou ověřit, zda je jejich oblíbená trasa upravená. Sněžná vozidla jsou vybavená GPS moduly a na stránkách www.navstivtejeseniky.cz prostřednictvím webového portálu Bílé stopy, ale i SMS zpráv, mohou běžkaři sledovat v režimu online aktuální informace o udržovaných trasách v Jeseníkách.

montáž GPS rolby

„V uplynulé zimní sezóně jsme v souvislosti s nastavením kvality udržovaných běžeckých tras i z nedostatku finančních prostředků zavedli nový systém koordinace údržby lyžařských běžeckých tras, který se osvědčil a máme pozitivní ohlasy veřejnosti i samotných udržovatelů. To nás ujistilo, že jdeme správným směrem. Samozřejmě si uvědomujeme, že nic není dokonalé, ale pracujeme na tom, aby se vše týkající se koordinace a hlavně  údržby tras, zlepšovalo,“ uvádí Petr Sýkora, manažer Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu, které údržbu lyžařských běžeckých tras v Jeseníkách koordinuje.

J-SCR stejně jako v předchozích letech zajistilo na úpravu finanční prostředky. Předně přispěly Olomoucký kraj, město Šumperk, Svazek obcí údolí Desné a Lesy ČR. Získaná částka však zcela nepokryje veškeré náklady spojené s údržbou tras a udržovatelé, kterých je stejně jako lokalit třináct, si musí zbytek nákladů zajistit sami.

„Proto jsme na našich stránkách u každé lokality uvedli kontakt na jednotlivé udržovatele společně s bankovními účty, takže i veřejnost má možnost finančně podpořit údržbu tratí u jednotlivých lokalit či podpořit konkrétní trasu,“ poznamenává Sýkora a dodává: „Uvědomujeme si, že běžkařů přibývá, jsou náročnější a zvykli si na kvalitu udržovaných tras, která je ve zbytku horských oblastí České republiky samozřejmostí. Proto nadále zkvalitňujeme tuto službu veřejnosti a bereme úlohu koordinátora jako významný počin naší organizace.“

 

Autor: red.,B. Haušková

Fotogalerie

Běžkaři mohou od letošní sezóny sledovat rolby online  zdroj foto:B.Haušková

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Festival medu v Šumperku 2022

Festival medu v Šumperku 2022

Fotek: 60
Přidáno: 20.09.2022

Zábřežský jarmark

Zábřežský jarmark

Fotek: 37
Přidáno: 18.09.2022

Horkýže Slíže v Šumperku

Horkýže Slíže v Šumperku

Fotek: 107
Přidáno: 17.09.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.