Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Obnova lesů zrychluje

24.09.2021 - Obnova lesů zrychluje - Červené zóny postupně zelenají

Počasí

25.09.2021 - Sobota

Teplota: 20 / 12 - Oblačno

26.09.2021 - Neděle

Teplota: 22 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Běžkaři mohou od letošní sezóny sledovat rolby online

23. prosince 2012 - 10:33

Zpět na seznam článků

Rolby budou udržovat 380 kilometrů

Běžkaři mohou od letošní sezóny sledovat rolby online

Běžkaři mohou od letošní sezóny sledovat rolby online zdroj foto:B.Haušková

Na více udržovaných lyžařských běžeckých tras a online informovanost o jejich úpravě, se mohou v letošní zimní sezóně těšit milovníci bílé stopy v Jeseníkách. Rolby budou brázdit hory ve 13 lokalitách a udržovat na 380 kilometrů. Ve srovnání s loňskou sezónou se počet kilometrů zvýší zhruba o dvacet procent.

Běžkaři nemusí spoléhat na dobrou koordinaci, ale sami si od letošního roku mohou ověřit, zda je jejich oblíbená trasa upravená. Sněžná vozidla jsou vybavená GPS moduly a na stránkách www.navstivtejeseniky.cz prostřednictvím webového portálu Bílé stopy, ale i SMS zpráv, mohou běžkaři sledovat v režimu online aktuální informace o udržovaných trasách v Jeseníkách.

montáž GPS rolby

„V uplynulé zimní sezóně jsme v souvislosti s nastavením kvality udržovaných běžeckých tras i z nedostatku finančních prostředků zavedli nový systém koordinace údržby lyžařských běžeckých tras, který se osvědčil a máme pozitivní ohlasy veřejnosti i samotných udržovatelů. To nás ujistilo, že jdeme správným směrem. Samozřejmě si uvědomujeme, že nic není dokonalé, ale pracujeme na tom, aby se vše týkající se koordinace a hlavně  údržby tras, zlepšovalo,“ uvádí Petr Sýkora, manažer Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu, které údržbu lyžařských běžeckých tras v Jeseníkách koordinuje.

J-SCR stejně jako v předchozích letech zajistilo na úpravu finanční prostředky. Předně přispěly Olomoucký kraj, město Šumperk, Svazek obcí údolí Desné a Lesy ČR. Získaná částka však zcela nepokryje veškeré náklady spojené s údržbou tras a udržovatelé, kterých je stejně jako lokalit třináct, si musí zbytek nákladů zajistit sami.

„Proto jsme na našich stránkách u každé lokality uvedli kontakt na jednotlivé udržovatele společně s bankovními účty, takže i veřejnost má možnost finančně podpořit údržbu tratí u jednotlivých lokalit či podpořit konkrétní trasu,“ poznamenává Sýkora a dodává: „Uvědomujeme si, že běžkařů přibývá, jsou náročnější a zvykli si na kvalitu udržovaných tras, která je ve zbytku horských oblastí České republiky samozřejmostí. Proto nadále zkvalitňujeme tuto službu veřejnosti a bereme úlohu koordinátora jako významný počin naší organizace.“

 

Autor: red.,B. Haušková

Fotogalerie

Běžkaři mohou od letošní sezóny sledovat rolby online  zdroj foto:B.Haušková

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Hradba 2021

Hradba 2021

Fotek: 18
Přidáno: 23.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.