Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 20. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Navýšení kapacity víkendových spojů do Jeseníků

20.01.2021 - Navýšení kapacity víkendových spojů do Jeseníků - Od...

Počasí

20.01.2021 - Středa

Teplota: 2 / 0 - Zataženo

21.01.2021 - Čtvrtek

Teplota: 3 / 0 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Běžkařské závody se neobejdou bez termínových změn

23. prosince 2020 - 14:58

Zpět na seznam článků

Upřesnění pořadatelů

Běžkařské závody se neobejdou bez termínových změn

ilustrační snímek zdroj foto: R. Valoušek

Zima se ještě ani nerozběhla a my už musíme po jednání s Ministerstvem zdravotnictví oznámit, že se nadcházející ročník největšího českého běžkařského seriálu ČEZ SkiTour neobejde bez termínových změn. Na základě jednání se zástupci ministerstva minimálně první dva závody, Bedřichovský Night Light Marathon a Zadovská 30, budou z důvodu opatření přesunuty. Největší závod seriálu, ČEZ Jizerská 50, musel dokonce uzavřít předčasně registrace kvůli snížené kapacitě.

Další závody seriálu se pojedou v souladu s aktuálními bezpečnostními opatřeními. V případě nekonání závodu se registrace bezplatně přesouvají na náhradní termín, případně příští sezonu.

Pozornost příznivců běžeckého lyžování se tradičně ještě před koncem roku začíná soustředit na první lednové víkendy. Na start nové sezony ČEZ SkiTour.  I letos jsme měli odstartovat za svitu čelovek na Bedřichovském Night Light Marathonu, který byl však z důvodu nepříznivého vývoje epidemiologické situace přesunut z 8.–9. ledna na 19.–21. února (konkrétní data v tomto rozmezí budou upřesněna v průběhu ledna).

Jinak tomu nebude ani u oblíbené „Zadovské 30“, která se z původního třetího lednového víkendu (16.–17. ledna) přesouvá na polovinu března (13.–14. března). V současnosti doufáme, že se zbylé závody seriálu pojedou v plánovaných termínech.

Finální podoba závodů vč. ČEZ Jizerské 50 bude záviset na aktuálním vývoji, který je v tuto chvíli složité odhadovat. Zároveň budeme bližší informace vědět po další plánované schůzce organizátorů na Ministerstvu zdravotnictví, která proběhne v polovině ledna.

V každém případě pořadatelé dělají maximum pro to, aby byla dodržena veškerá bezpečností opatření, a zároveň si závodníci i letošní ročník maximálně užili. I v této nelehké situaci věříme, že 14. ročník ČEZ SkiTour proběhne, jen v jiném formátu, než na jaký jsme byli zvyklí.

Registrace na 54. ročník ČEZ Jizerské jsou sice uzavřeny předčasně, do ostatních závodů seriálu SkiTour se můžete i nadále hlásit. V případě nekonání závodu se startovné automaticky převádí na náhradní termín. Pokud by se ho závodník nemohl zúčastnit, byl by převeden na stejný závod ročníku 2022.

Autor: red., R. Valoušek

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: R. Valoušek

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.