Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

22.10.2021 - Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu...

Počasí

23.10.2021 - Sobota

Teplota: 9 / 4 - Oblačno

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Bezmála čtyřicet budoucích vojáků darovalo krev

02. října 2021 - 11:34

Zpět na seznam článků

Na AGEL Transfúzní službě v Šumperku

Bezmála čtyřicet budoucích vojáků darovalo krev

Šumperk - budoucí vojáci darovali krev zdroj foto: AGEL

Na pomoc při stabilizaci krevních zásob ve zdravotnických zařízeních přijeli v pátek 1. října studenti Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany z Moravské Třebové na odběry do Transfúzní služby v Šumperku.

Darovat nejcennější tekutinu se rozhodlo téměř čtyřicet studentů. „Máme radost vždy, když se aktivně přihlásí tolik studentů. Velmi si ceníme úžasného přístupu Vojenské střední školy a jejich zástupců z řad pedagogů. Studenti jsou nadějí pro další rozšíření naší velké dárcovské rodiny. Jsou nadějí, že i v dalších letech budeme mít dostatek transfúzních přípravků pro ty, co je nejvíce potřebují. Děkujeme!“ vzkazuje Hana Marešová, místopředsedkyně představenstva TS.

Šumperk - budoucí vojáci darovali krev zdroj foto: AGEL

U budovy transfúzní služby zastavil autobus v pátek již v šest hodin ráno a vystoupilo z něho na odběr třicet sedm studentů, z toho třicet šest bylo prvodárců. Protože se má jít příkladem, přidali se k nim i jejich pedagogové, včetně majora Ondřeje Kropáčka. Ten je dlouholetým a pravidelným dárce krve i plazmy v Šumperku a právě jeho přístup se odráží na velkém zájmu o dárcovství krve ze strany studentů. Ostatně celou dnešní akci také za školu zorganizoval. „Jednoduše je to rodinná tradice a služba společnosti,“ odpověděl na otázku, co ho motivuje k podpoře dárcovství krve.

Šumperk - budoucí vojáci darovali krev zdroj foto: AGEL

Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola Ministerstva obrany v Moravské Třebové se kromě primární funkce – vzdělávání, zaměřuje i na brannou, vlasteneckou, společenskou a občanskou výchovu mladých lidí. Škola se proto podílí na tematicky zaměřených akcích Armády ČR a v rámci regionu spolupracuje s řadou civilních subjektů.

Pomoc druhým je tedy jejich krédem. Krásným příkladem je student Michal Dudek, který byl jedním z pátečních prvodárců pouhé dva dny po svých osmnáctých narozeninách. „Chtěl jsem vyzkoušet něco nového a zároveň pomoci druhým,“ odpověděl na dotaz, proč se k hromadnému odběru připojil.

Autor: red., Adam Knesl, zdroj foto: AGEL

Fotogalerie

Šumperk - budoucí vojáci darovali krev    zdroj foto: AGEL

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.