FOTO
Rakousko
FOTO
Pondělí 06. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jak jezdí nejen motorkáři přes Červenohorské sedlo

05.07.2020 - Jak jezdí nejen motorkáři přes Červenohorské sedlo -...

Počasí

06.07.2020 - Pondělí

Teplota: 23 / 16 - Oblačno

07.07.2020 - Úterý

Teplota: 19 / 12 - PoloJasno

Rakousko

Bezpečné prázdniny! Začaly kontroly na silnicích!

29. června 2020 - 18:42

Zpět na seznam článků

Policisté během víkendu v kraji zkontrolovali přes dva tisíce vozidel

Bezpečné prázdniny! Začaly kontroly na silnicích!

DBA Olomoucký kraj zdroj foto: PČR

Prázdniny jsou za dveřmi, proto se během uplynulého víkendu policisté napříč celým Olomouckým krajem zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, která reagovala na nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti na pozemních komunikacích právě v období letních prázdnin v minulých letech.

V rámci dopravní akce se téměř dvě stovky policistů dopravní i pořádkové policie zaměřily zejména na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů i zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení a provoz motorových vozidel a dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. „Během akce zkontrolovali přes dva tisíce čtyři sta vozidel. Ani tentokrát se akce neobešla bez přestupků, kterých bylo zjištěno přes tři sta. Jednadevadesát řidičů nedodrželo předepsanou rychlost jízdy. Pětatřicet kontrolovaných vozidel bylo v nevyhovujícím technickém stavu. Deset řidičů usedlo za volant po předchozím požití alkoholických nápojů,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Lenka Vanková, která upřesnila: „U dalších šesti řidičů policisté orientačním testem odhalili jejich ovlivnění jinou návykovou látkou. Ve čtrnácti případech policisté zjistili jízdu bez použití bezpečnostních pásů či zádržného systému. Další přestupky řidičů souvisely například s nepředložením dokladu o pojištění odpovědnosti či s jízdou vozidla na dálnici bez dálniční známky.“

DBA Olomoucký kraj zdroj foto: PČR

DBA Olomoucký kraj zdroj foto: PČR

DBA Olomoucký kraj zdroj foto: PČR

Celkově policisté za zjištěné prohřešky uložili dvě sta osmdesát pokut a dvě desítky řidičů se budou muset ze svého nezodpovědného jednání zodpovídat před příslušným správním orgánem. „Ve třech případech jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání u řidičů, kteří usedli za volant i s platným zákazem řízením,“ informovala policejní mluvčí.

Prázdniny sice začínají, ale zdaleka ne pro policisty, se kterými se řidiči budou v rámci obdobných dopravně bezpečnostních akcí setkávat na silnicích na území celé České republiky i v průběhu následujících prázdninových měsíců.

Autor: red., pis, zdroj foto: PČR

Fotogalerie

DBA Olomoucký kraj             zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Od první soboty v červenci jezdí nový cyklobus z Ostravy na Ovčárnu

Od první soboty v červenci jezdí nový cyklobus z Ostravy na Ovčárnu

Speciální autobusová linka přepravující cyklisty s jejich koly bude jezdit až do konce září

Změny v taxislužbě od 1. července

Změny v taxislužbě od 1. července

Nepovinný taxametr a svítilna, objednávky přes aplikaci a evidenční nálepka

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.